PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 05-06-2020
Aktualności
2016.10.04. 21:31
MamaTon Klub Mam zaprasza na I wózkową masę krytyczną

Spotykamy się, żeby wspólnie sprawdzić, jak się chodzi po Krakowie, gdzie można się natknąć na strome zjazdy, wysokie krawężniki, dziury w chodnikach, tarasujące przejście auta.

Z naszej perspektywy - osób na co dzień poruszających się po Krakowie pieszo i z wózkiem, jest wiele do poprawy. Zależy nam, żeby pieszym w Krakowie żyło się lepiej, bo pieszym jest każdy z nas!

Na spacer zapraszamy wszystkich chętnych - zarówno tych, którzy głównie poruszają się pieszo, ale także tych, którzy na co dzień wybierają samochód. W szczególności zapraszamy rodziców z wózkami oraz osoby niepełnosprawne.

“Trudne” miejsca, na które się natkniemy podczas spaceru opiszemy i wraz ze zdjęciami przekażemy Zarządowi Infrastruktury i Transportu. Zgodnie z zapowiedziami ZIKIT już niebawem ma w nim powstać zespół ds. mobilności aktywnej, który zajmie się sprawami pieszych.

Spotykamy się 8 października (sobota) o godz. 11:00 pod Dworkiem Białoprądnickim*, skąd będziemy zmierzać w kierunku centrum miasta. Dokładna trasa zostanie podana w późniejszym terminie.

*miejsce i trasa spotkania może ulec zmianie.  Zmianie może ulec także termin, gdyby np. warunki atmosferyczne okazały się bardzo niekorzystne.

Organizatorzy MamaTon Klub Mam

Współorganizatorzy: Fundacja Otwarty Plan

Jeśli macie ochotę włączyć się czynnie w organizację, macie pomysły i chęć na uatrakcyjnienie naszego happeningu, zapraszamy do wspólnego działania: klub.mamaton@gmail.com.

Bieżące informacje można znaleźć na naszym fanpejdżu:  MamTon Klub Mam