PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 05-06-2020
Aktualności
2017.05.29. 12:57
Zapraszamy na rodzinny piknik

NA TROPIE KOŚCIUSZKI 
PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA 

W co bawiły się dzieci w XVIII wieku? Jakie noszono wtedy ubrania? Czy Tadeusz Kościuszko był przyjacielem Indian? Co wspólnego miał ze współczesnymi snajperami? Dowiedzcie się tego już 4 czerwca w Dworku Białoprądnickim w czasie rodzinnego pikniku z okazji Dnia Dziecka! 

Piknik rodzinny co roku organizowany jest przez Radę i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” jako zakończenie obchodzonych Dni Dzielnicy i zawsze stanowi ogromną atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie inaczej będzie w tym roku. W niedzielę 4 czerwca, w godz. 15.00 -19.00, Dworek zaprasza na barwny, historyczny piknik rodzinny, którego bohaterem będzie Tadeusz Kościuszko!

Najmłodsi będą mieli okazję wykazać się, przeżywając niezwykłe przygody Kościuszki na wzburzonym morzu, w indiańskiej wiosce u wodza Little Turtle, czy na polach słynnych bitew. Tylko tutaj dowiedzą się, co wspólnego miał nasz bohater z dzisiejszymi snajperami, z eko-śmieci stworzą jedną z najsłynniejszych twierdz amerykańskich – West Point, a jego samego spotkają drzemiącego pod drzewem.

Podczas pikniku nie zabraknie również strojów z przełomu XVIII i XIX wieku. Jeśli macie ochotę, przebierzcie się i Wy! Przyjdźcie do Dworku jako piękne krakowianki i dzielni krakowiacy, a może nawet… Indianie?

W programie wydarzenia m.in. sztafeta wyzwań z nagrodami oraz konkursy rodzinne, występy dziecięcego zespołu z Podhala, zakątek zapomnianych zabaw, dmuchane miasteczko czy warsztaty tworzenia dużych baniek mydlanych. Wspólnie ze wszystkimi będzie bawiło się też wydawnictwo ZNAK. Finałem rodzinnego pikniku będzie koncert zespołu Bunga Band, który przeniesie Was w szalony świat rock’n’rolla.


fbDołącz do naszego wydarzenia na facebooku i zaproś znajomych!

Dlaczego Kościuszko?

Dworek Białoprądnicki to miejsce historycznie związane również z Tadeuszem Kościuszką. W przydworskiej austerii działał sztab wojskowy, tutaj zbierały się oddziały powstańcze przed wymarszem w kierunku Racławic, a sam Naczelnik, według lokalnej tradycji, drzemał pod drzewem w rozległym przydworskim ogrodzie, który teraz jest Parkiem im. Tadeusza Kościuszki. Przy ulicy Białoprądnickiej znajdziemy Skwer im. Insurekcji Kościuszkowskiej, hotel „Kościuszko” oraz Zajazd Kościuszkowski, którego budynek w bardzo odległych czasach był również karczmą „Kościuszko”. Nazewnictwo to pokazuje jak bardzo pielęgnowane było wspomnienie o polskim bohaterze przez mieszkańców Prądnika Białego. Dlatego w Roku Kościuszkowskim Dworek chce o nim przypominać i pokazywać go nie tylko jako wodza znanego z podręczników szkolnych, ale również człowieka pełnego pasji.


Program DNI DZIELNICY IV PRĄDNIK BIAŁY 2017