PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 22-07-2018
Aktualności
2017.07.01. 11:28
Lato w Dworku

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" i Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszają na koncerty - FEST GRANIE i Niedzielna Altana oraz kino plenerowe w stylu retro.  


 

FEST GRANIE

W piątkowe wieczory od godz. 20.00 zaplanowaliśmy dla Was Festiwal muzycznych indywidualności – cykl koncertów pod nazwą Fest Granie. Będzie to wielogatunkowa fuzja świeżego i odważnego spojrzenia na muzykę.

Startujemy 7 lipca.

W lipcu i sierpniu zagrają u nas: JazZoom, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Amusing Companions, Sonbird, Jakub Frączek & Magdalena Cymer, NoName, The Missing Part oraz Cheap Tobacco, Bunga Band a z nim gościnnie Michał Wójcik (Cinemon) oraz Joanna Markowska (Madame Jean Pierre).

Kalendarz koncertów i dodatkowe informacje:

 

 

KINO PLENEROWE

W każdą sobotę o godz. 21.00 serwujemy niezbędnik kinomaniaka – filmy z lat 20. i 30. Z czym kojarzy Wam się kino tamtych czasów? Nam z prześmiesznymi komediami i melodramatami, w większości z happy endem. Jeśli jeszcze ich nie znacie – koniecznie musicie to nadrobić. Jeśli znacie i lubicie – przyjdźcie na prawdziwą ucztę kinomaniaka.

Pierwszy seans – 1 lipca.

W repertuarze: Ada, to nie wypada, Księżna Łowicka, Fredek uszczęśliwia świat, Będzie lepiej, Jadzia, Ludzie bez jutra, Robert i Bertrand, Przez łzy do szczęścia, Dwie Joasie.

Więcej informacji i program kina letniego:

Uwaga! W przypadku niepogody projekcja filmu będzie odwołana.

 

 

NIEDZIELNA ALTANA

W lipcowe i sierpniowe niedziele o godz.18.00 czeka na Was „Niedzielna Altana” czyli mieszanka łagodnych i klasycznych brzmień oraz nowoczesnych aranżacji, w których każdy odnajdzie coś dla siebie. Wśród nich szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka klezmerska, bałkańska i wiele innych odważnych aranżacji.

Pierwsza „Niedzielna Altana” już  2 lipca.

W lipcu i sierpniu wystąpią u nas: Anna Treter z zespołem, Klezzjezz, Mariusz Jaśko z Tomaszem Czerskim i  Łukaszem Lechem, Balkanscream, Les Deboucheurs, Agnieszka Grochowicz, artyści Opery Krakowskiej, Nivel, Leszek Żądło European Jazz Ensemble.

Pełny program koncertów:

 

Koncerty w ramach Fest Grania oraz Niedzielnej Altany dofinansowane są ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Kino plenerowe odbędzie się dzięki uprzejmości Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe”  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu.