PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 19-01-2021
Aktualności
2017.11.18. 11:03
Bez przejścia i przejazdu na ul. Łokietka

Uwaga kierowcy i piesi! W poniedziałek (20 listopada) zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym wzdłuż ul. Łokietka. Kolejarze będą przebudowywać ten obiekt. Po zakończeniu prac będzie ona bardziej przyjazny, zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Bez przejścia i przejazdu na ul. Łokietka
Fot. Piotr Hamarnik
 

Wiadukt jest remontowany w ramach przebudowy całej linii kolejowej, którego jest częścią. W poniedziałek (20 listopada) wykonawca tej inwestycji rozpocznie jego rozbiórkę. W czasie najcięższych prac, ze względu na bezpieczeństwo, zamknięty zostanie zarówno przejazd dla samochodów, jak i chodnik.

3 grudnia zostanie przywrócone przejście dla pieszych w tamtym miejscu. Kolejna zmiana organizacji ruchu, tym razem również dla samochodów, planowana jest na marzec przyszłego roku. W sumie budowa nowego wiaduktu potrwa 24 miesiące. Po jego oddaniu krakowianie będą mogli korzystać ze zmodernizowanego przejazdu, na którym zmieszczą się dwa kierunki ruchu samochodów (teraz przejazd odbywa się wahadłowo) i chodniki dla pieszych.

[Informacja za: http://zikit.krakow.pl/utrudnienia/215157,1794,komunikat,bez_przejscia_i_przejazdu_na_ul__lokietka.html ]