PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Sobota | 30-05-2020
Aktualności
2019.09.26. 20:03
Przyrodniczy spacer po Witkowicach: nd, 29 września

Już w niedzielę spacer po Parku Leśnym Witkowice! Fundacja Rozwoju Gmin Polskich serdecznie zaprasza na wspólne poznawanie przyrody Krakowa podczas drugiego spaceru w tym roku. Zbiórka: przystanek Witkowice Nowe o godz. 10:15. 

Na spacer przyrodniczy można dojechać liniami 537 (z pętli Dworzec Główny Wschód, linia przyśpieszona) oraz 287 (z pętli Krowodrza Górka). 

Park Leśny Witkowice to kompleks leśny położony na północy Krakowa (tak, tak, to jeszcze obszar administracyjny Krakowa) na terenie dawnej wsi Witkowice. Jest to jedyny tego typu obiekt na terenie miasta. Możecie się zastanawiać co to niby znaczy, że jest to park leśny. Jest to całkiem sporych rozmiarów las, położony wzdłuż potoku Bibiczanka, z kilkoma ścieżkami edukacyjnymi, miejscami piknikowymi, placem zabaw. Idealne miejsce na popołudniowy spacer, nie tylko dla rodzin z dziećmi. Jest to dość słabo znane miejsce więc zazwyczaj będą Wam towarzyszyć jedynie ptaki, ewentualnie sporadyczni lokalni mieszkańcy. Nas zauroczyło i na pewno wrócimy tu w niejedno wolne popołudnie. / żródło: http://okolicekrakowa.com.pl/park-lesny-witkowice/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PRZYRODNICZE SPACERY PO KRAKOWIE!