PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Poniedziałek | 21-06-2021
Aktualności
2020.09.30. 20:11
Inwestycje na północy

Starania naszych samorządowców i mocny głos mieszkańców dały efekt. Północ Krakowa ma szansę się zmienić - inwestycje trwają. Zauważają to także branżowe portale: sprawy idą w dobrą stronę!

Do tej pory dzielnice były pozbawiane dużych inwestycji. - To było o tyle dziwne i niesprawiedliwe, że to północne dzielnice cieszyły się największym przyrostem nowych mieszkańców. Na szczęście teraz przyszedł czas na północ - nie ukrywa satysfakcji Pan Jakub Kosek, Radny Miasta Krakowa i jednocześnie Dzielnicy IV Prądnik Biały. Nie sposób się nie cieszyć z linii tramwajowej, szerokiej drogi wylotowej i północnej obwodnicy miasta. - Ważne jest jednak by wykonanie tych inwestycji było jak najbardziej profesjonalne, a same prace były prowadzone w sposób przyjazny dla mieszkańców - zauważa Pan Dominik Franczak, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały. 

Jak już wcześniej pisaliśmy, pod koniec lipca rozpoczęła się budowa tramwaju na Górkę Narodową, z kolei od koniec sierpnia została wydana decyzja o zwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na rozbudowę al. 29 Listopada w Krakowie. Obie inwestycje mają rygor natychmiastowej wykonalności. Jak zauważa Portal Samorządowy, prace na al. 29 listopada się jeszcze nie rozpoczęły, natomiast prace ruszyły prace związane z tramwajem, wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ulicy Opolskiej. 

CZYTAJ WIĘCEJ:
Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa. Znamy szczegóły

Serwis Transport publiczny także zauważa, że "za kilka lat ta okolica, z nieco zaniedbanej komunikacyjnie, zmieni się nie do poznania". Portal także pisze o budowie tramwaju na Górkę Narodową i rozbudowie al. 29 listopada. Cytuje wypowiedzi przedstawiedzi miasta zapewniające o skoordynowaniu wszystkich prac i np. włączeniu ul. Opolskiej do Centrum Sterowania Ruchem. Transport publiczny na koniecz zadaje Panu Janu Machowskiemu, rzecznikowi Zarządu Inwestycji Miejskich pytanie, które pojawia się także w rozmowach mieszkańcom naszej dzielnicy: ile czasu będzie zajmował nam przejazd do centrum? Zakłada się, że podróż z pętli końcowej do Śródmieścia potrwa około 20 minut – mówi rzecznik ZIM. – Przejazd tramwajem to nie tylko szybkość, ale również wygoda i bezpieczeństwo dla pasażerów. Liczymy, że możliwość przejazdu tramwajem z Górki Narodowej pojawi się już pod koniec 2022 roku. Planujemy również w tym czasie rozpoczęcie budowy szybkiego połączenia tramwajowego z Krowodrzy Górki na Azory, zakończenie rozbudowy al. 29 Listopada oraz realizację krakowskiego fragmentu tzw. Trasy Wolbromskiej. 

CZYTAJ WIĘCEJ:
Przestrzeń. Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa