PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 23-04-2021
Aktualności
2020.12.29. 10:49
Północ Krakowa – centrum inwestycyjne miasta

- Te inwestycje diametralnie zmienią oblicze Prądnika Białego – podsumowuje przewodniczący Dominik Franczak. Koniec roku sprzyja bilansom – z takim mamy do czynienia w „Kurierze Kolejowym”, który na tapetę wziął komunikację w naszym mieście i podkreśla, że niezbędne i przez lata odsuwane inwestycje w naszej okolicy nareszcie są realizowane.

W artykule „Paradoksalnie to był dobry rok dla mieszkańców północnego Krakowa” mowa głównie o budowie szybkiego tramwaju z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową oraz pracach nad północną częścią obwodnicy Krakowa. – Wszystkie inwestycje są niezwykle istotne dla życia mieszkańców. Bardzo cieszy mnie budowa północnej obwodnicy Krakowa, która już dawno powinna zostać domknięta. Dodatkowo, prace w czasie pandemii – kiedy ruch na ulicach jest mniejszy – przebiegają sprawniej i mniej uciążliwie dla mieszkańców – zauważa Dominik Franczak, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Kwestia koordynacji prac przy inwestycjach, które są realizowane w gęstej zabudowie to trudne zadanie. Nie ukrywa tego również cytowany w artykule Jan Machowski – rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich. - Wspólnie z wykonawcami, a także Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu, staramy się je prowadzić tak, by do paraliżu nie doszło powiedział Machowski.  

Przewodniczący Dzielnicy IV w artykule wyciąga jeszcze dwa istotne wnioski. Po pierwsze, dzięki „skumulowaniu inwestycji w jednym czasie” możliwa jest finalizacja prac na które moglibyśmy czekać wiele lat. - Każdy z nas powinien mieć świadomość tego, że jeśli chce, aby sytuacja komunikacyjna na północy w końcu się poprawiła, to najpierw – przez pewien czas – musi być trochę trudniej – jednocześnie zastrzegł Dominik Franczak na sugestie realizowania inwestycji pojedynczo, „po kolei”.  Po drugie, realizacja inwestycji powinna potrwać maksymalnie do 2023 roku: - Musi tak się stać by skorzystać z unijnych dotacji. Nikt nie pozwoli sobie na stratę tak ogromnych funduszy – dodaje przewodniczący.

Przypomnijmy, przebudowaną aleją 29 Listopada mamy pojechać jesienią 2022 roku, tramwajem na Górkę Narodową do jego końca, a północną częścią obwodnicą miasta pojedziemy do końca 2023 roku.

Czytaj artykuł: TUTAJ.