PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 23-04-2021
Aktualności
2021.03.23. 20:11
MEDIA: Tramwaj na Górkę Narodową. Co z wycinaną zielenią?

Wielu krytyków inwestycji uważa, że przy okazji wycinane jest za dużo zieleni. Nie zgadza się z tym Dariusz Partyka, wiceprzewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy IV. - Oprócz inwestycji infrastrukturalnych tak ambitne plany dotyczące rozwoju lasów i terenów zielonych są sposobem na zagwarantowanie zrównoważonego rozwoju Miasta – mówi portalowi Glos24, dodając, że zasadzone miałoby być nawet 7 mln drzew.

Dariusz Partyka - odpowiedzialny w zarządzie Prądnika Białego m.in. za sprawy komunikacyjne - zwraca uwagę na potrzebę przypilnowania realizacji tej inwestycji, wskazując, że na jej finisz mieszkańcy czekają od lat. – Wycięcie każdego jednego drzewa to nie tylko trudne procedury, ale też koszty. Wierzę więc, że wycinka obejmuje faktycznie tylko to co niezbędne, aby inwestycja mogła powstać. Wiem, że Miasto proceduje tzw. program zalesiania, w tym poszerzenie Lasu Witkowickiego – zauważa Partyka.

Zachęcamy do lektury całego tekstu, omawiającego obecny stan prac i działania zaplanowane na najbliższe tygodnie [TUTAJ].