PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 19-09-2019
Aktualności
2015.06.29. 14:57
Zaproszenie na piknik "Szachy między nami"

Na os. Azory, w parku między ul. Palacha a ul. Makowskiego, 4 lipca w godz. od 11 do 14 odbędzie się wielki piknik „Szachy między nami”. 

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest mieszkanka Dzielnicy IV, Katarzyna Kiwała, która w 2014 roku wzięła udział w konkursie na mini projekty realizowane we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa i British Council, pod nazwą  „Aktywna Społeczność w Krakowie”.
Projekt ,,Szachy między nami” wygrał w konkursie rewitalizacji osiedli i otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 5 tys. zł z British Council.

Program projektowy rozpoczął się w lutym tego roku warsztatami gry w szachy dla dzieci uczęszczających do Świetlicy „Chatka Puchatka” krakowskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 113 przy ul. Stachiewicza. Zajęcia są prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Zainteresowanie nauką gry w szachy cały czas wzrasta wśród najmłodszych.
4 lipca wielkim podsumowaniem projektu będzie zamontowanie szachownicy edukacyjnej na terenie parku na os. Azory, służącej dla wszystkich mieszkańców osiedla. Dzieci i młodzież wspólnie z rodzicami oraz dziadkami będą mogli wspólnie pograć w szachy, spędzając czas w otoczeniu przyrody.

Piknik jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców osiedla. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, między innymi: malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, animacje z balonami, bańki mydlane, pokaz rycerski, nauka zumby, kącik malucha, kurs pierwszej pomocy przygotowany przez Straż Pożarną, ciekawe zajęcia dotyczczące bezpieczeństwa poprowadzone przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej. Punkt grillowy z kiełbaskami będzie obsługiwany przez mieszkańców os. Azory.

Finałem imprezy będzie turniej szachowy, który rozegra się na nowo powstałej szachownicy plenerowej między dziećmi i rodzicami.

Patronat nad projektem objęło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Współorganizatorem planowanej zabawy jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.
 Pracownicy socjalni z Filii nr 2 MOPS przy ul. Radzikowskiego 37, Pani Katarzyna Kiwała – koordynator projektu oraz mieszkańcy zaangażowani w przygotowania zachęcają wszystkich do udziału w pikniku, który jest wielkim wydarzeniem z uwagi na działania społeczne na rzecz swojego osiedla. Wszystkie atrakcje przygotowane w ramach pikniku będą bezpłatne.

Zapraszamy!