PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Środa | 20-01-2021
Aktualności
2016.10.10. 10:54
I Wózkowa Masa Krytyczna - uwaga, zmiana terminu!
MamaTon Klub Mam zaprasza do udziału w I Wózkowej Masie Krytycznej. Spotykamy się, żeby wspólnie sprawdzić, jak się chodzi i jeździ (z) wózkiem po Krakowie, gdzie można się natknąć na strome zjazdy, wysokie krawężniki, dziury w chodnikach, tarasujące przejście auta. Z naszej perspektywy - osób na co dzień poruszających się po Krakowie pieszo i z wózkiem, jest wiele do poprawy. Zależy nam, żeby pieszym w Krakowie żyło się lepiej, bo pieszym jest każdy z nas!Na spacer zapraszamy wszystkich chętnych - zarówno tych, którzy głównie poruszają się pieszo, ale także tych, którzy na co dzień wybierają samochód. W szczególności zapraszamy rodziców z wózkami oraz osoby niepełnosprawne. “Trudne” miejsca, na które się natkniemy podczas spaceru opiszemy i wraz ze zdjęciami przekażemy Zarządowi Infrastruktury i Transportu. Zgodnie z zapowiedziami ZIKIT już niebawem ma w nim powstać zespół ds. mobilności aktywnej, który zajmie się sprawami pieszych.Spotykamy się 15 października (sobota) o godz [...]
2016.10.06. 19:24
Płać podatki w Krakowie!
Już dziś warto pomyśleć o rozliczeniu podatku w naszym mieście. Choć PIT-y będziemy składać dopiero za kilka miesięcy, od października, wspólnie z urzędem miasta gorąco zachęcamy do tego, by wysyłać je do krakowskich urzędów skarbowych. Dzięki pieniądzom z podatków powstaje infrastruktura i inwestycje ważne dla mieszkańców Krakowa.
 
2016.10.05. 11:17
Budowa linii tramwajowej na Azory dopiero za 2 lata
2016.10.04. 21:31
MamaTon Klub Mam zaprasza na I wózkową masę krytyczną
Spotykamy się, żeby wspólnie sprawdzić, jak się chodzi po Krakowie, gdzie można się natknąć na strome zjazdy, wysokie krawężniki, dziury w chodnikach, tarasujące przejście auta.
Z naszej perspektywy - osób na co dzień poruszających się po Krakowie pieszo i z wózkiem, jest wiele do poprawy. Zależy nam, żeby pieszym w Krakowie żyło się lepiej, bo pieszym jest każdy z nas!
Na spacer zapraszamy wszystkich chętnych - zarówno tych, którzy głównie poruszają się pieszo, ale także tych, którzy na co dzień wybierają samochód. W szczególności zapraszamy rodziców z wózkami oraz osoby niepełnosprawne.
“Trudne” miejsca, na które się natkniemy podczas spaceru opiszemy i wraz ze zdjęciami przekażemy Zarządowi Infrastruktury i Transportu. Zgodnie z zapowiedziami ZIKIT już niebawem ma w nim powstać zespół ds. mobilności aktywnej, który zajmie się sprawami pieszych.
Spotykamy się 8 października (sobota) o godz. 11:00 pod Dworkiem Białoprądnickim*, skąd będziemy zmierzać w kierunku centrum miasta. Dokładna trasa zostanie podana w późniejszym terminie [...]