PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 22-10-2020
Aktualności
2016.05.07. 13:55
Nowy numer "Gazety Lokalnej"
Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gazety Lokalnej" Dzielnicy IV. W numerze m.in. o krakowskim metrze, sprzątaniu białoprądnickich rzek i św. Faustynie, która przebywała w szpitalu na Prądniku. Ponadto: zaproszenie na Dni Dzielnicy i do udziału w konkursie fotograficznym.
Gazeta w wersji elektronicznej (pdf).
2016.04.30. 16:46
Bezpłatne badania profilaktyczne
7 maja przy ul. Conrada 79 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Szczegóły - na plakacie.
 
2016.04.30. 16:39
Tydzień Bibliotek w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej
Dla krakowskich bibliotek miejskich tegoroczny Tydzień Bibliotek, który odbywa się pod hasłem biblioteka inspiruje, jest szczególny. W dniach od 8 do 15 maja 2016 r. odbędzie się promocja portalu bibliotecznego krakowczyta.pl, który łączy w sobie funkcje wyszukiwarki książek i portalu społecznościowego.
 Portal krakowczyta.pl pozwala wyszukiwać książki we wszystkich krakowskich bibliotekach miejskich. Krakowczyta.pl to również społeczność ludzi, którzy kochają czytać. Każdy kto założył konto w portalu, może połączyć je z kontem bibliotecznym, oceniać i recenzować książki, dyskutować na temat przeczytanej lektury oraz tworzyć swoją wirtualną biblioteczkę. Krakowczyta.pl jest również miejscem promocji wydarzeń literackich. Każda z bibliotek prowadzi w portalu blog, który na bieżąco informuje o swojej ofercie.
W czasie trwania Tygodnia Bibliotek Krowoderska Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich czytelników następujące atrakcje:
9 maja do 29 czerwca – Konkurs „Rozwiąż Krzyżówkę” [...]
2016.04.29. 11:49
Ogród społeczny Prądnika Białego
Jesteś mieszkańcem Dzielnicy IV? Chcesz wspólnie z sąsiadami, rodziną i znajomymi zaangażować się w tworzenie Ogrodu Społecznego Prądnika Białego? Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego i Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały serdecznie zapraszają do wspólnych działań w ramach dofinansowanego projektu z programu FIO Małopolska Lokalnie. Pierwsze spotkania, czyli konsultacje społeczne i warsztaty permakultury zostały zaplanowane na 4 i 5 maja w Dworku Białoprądnickim.
Projekt ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej – ogrodu społecznego – przez mieszkańców i dla mieszkańców Prądnika Białego poprzez zagospodarowanie Skweru im. Insurekcji Kościuszkowskiej w Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie. Powstanie ogrodu, oprócz stworzenia strefy ekologicznej, ma na celu budowanie więzi sąsiedzkich, integrację i aktywizację społeczności lokalnej, a tym samym budowanie społeczeństwa obywatelskiego. 
Szczegółowy harmonogram projektu:
• Konsultacje społeczne z mieszkańcami Dzielnicy IV Prądnik Biały4 maja, środa, godz [...]