PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 12-07-2020
Aktualności
2020.03.16. 19:59
Budżet Obywatelski 2020
Szanowni Państwo, rusza kolejna, VII edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. To wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu Miasta Krakowa. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania taką formą partycypacji społecznej, która daje możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawy funkcjonowania najbliższego nam otoczenia.
Jednym słowem nowy rok, nowa edycja i nowa odsłona. 12 lutego 2020 r. Rada Miasta Krakowa uchwaliła nowy Regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, wysokość budżetu obywatelskiego to co najmniej 0,5 proc. Wydatków gminy zawartych w ostatnim sprawozdaniu z wykonania budżetu. Radni zdecydowali, że 80 proc. Tej kwoty zostanie przeznaczone na zadania dzielnicowe, reszta na zadania ogólnomiejskie.
W regulaminie znalazł się zapis tłumaczący ogólnodostępność projektu. Należy ją rozumieć [...]
2020.03.13. 18:07
INFORMACJA
Szanowni Państwo, mając na uwadze obecną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS-CoV-2, obowiązującymi przepisami i zaleceniami, a także w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa, informuję:


Biuro Rady pracuje bez zmian, jednakże do momentu zawieszenia stanu epidemii nie realizuje bezpośredniej obsługi stron,
kontakt i zgłaszanie spraw są możliwe wyłącznie w dwóch formach:a) mailowo (preferowana forma) na adres: rada@dzielnica4.krakow.plb) papierowej poprzez pocztę lub umieszczenie korespondencji bezpośrednio w skrzynce pocztowej Biura Rady znajdującej się na furtce wejściowej do Rady (w tym przypadku korespondencja będzie otwierana i przyjmowana na Dziennik Podawczy z okresem karencji wynoszącym 72h od momentu wyjęcia ze skrzynki lub odbioru z Poczty [identycznie jak w przypadku postępowania przez ZUS], korespondencja ze skrzynki wyjmowana będzie nie rzadziej niż raz na dwa dni robocze),
dyżury stacjonarne radnych oraz wszelkie spotkania [...]
2020.03.11. 17:30
KONSULTACJE: kładka Żabiniec - 29 Listopada
Spotkanie konsultacyjne odwołane - zachęcamy do zapoznania się z projektami i wysłania opinii drogą tradycyjną lub mailową.
W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie zagrożenia epidemiologicznego ZOSTAŁO ODWOŁANE  spotkanie konsultacyjne ws. wyboru wariantu przebiegu kładki z os. Żabiniec do al. 29-tego Listopada, które zaplanowane było na dzień 24.03.2020 r. 
Poniżej zamieszczono trzy warianty zaproponowane przez projektanta działającego na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich. Proszę o zapoznanie się z nimi i przesyłanie Państwa opinii, sugestii oraz uwag do Biura Rady Dzielnicy drogą tradycyjną lub mailową na adres rada@dzielnica4.krakow.pl w nieprzekraczalnym terminie 24.03.2020 r. do godz. 14:00.
 
Na ich podstawie Rada Dzielnicy podejmie decyzję o wskazaniu wariantu zgodnego z oczekiwaniami mieszkańców. Przesłane uwagi i sugestie do poszczególnych wariantów zostaną także przekazane projektantowi.
_____
 
 
Dokumentacja [...]
2020.03.11. 16:20
Bank Pomysłów #BOwarto
Trwają prace nad Budżetem Obywatelskim 2020. Zachęcamy do skorzystania z Banku Pomysłów BO 2020. Dzięki niemu możesz wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania, a ktoś może znaleźć rozwiązanie!
Bank pomysłów BO 2020 to miejsce, gdzie możesz przesłać swój pomysł na jeszcze lepszy Kraków. Nie wiesz czy poradzisz sobie z pisaniem projektu albo nie masz za wiele czasu? Właśnie dla takich osób stworzyliśmy Bank Pomysłów BO 2020 – ankieta, z którego możesz skorzystać już teraz.
Zasada jest prosta - w kilku zdaniach opisz swój pomysł i prześlij go do nas. Wszystkie pomysły będą widoczne TUTAJ.
[ZOBACZ FILMIK]