PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 24-06-2021
Aktualności
2017.02.10. 14:46
RUSZA IV EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
 
Czym jest BO?
Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy nie tylko decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta Krakowa. To proces, dzięki któremu mogą przede wszystkim bezpośrednio oddziaływać na miasto priorytetyzując i realizując potrzeby swoich lokalnych społeczności. Mieszkańcy najlepiej znają swoje potrzeby, a budżet obywatelski jest narzędziem służącym ich zaspokajaniu. Narzędziem, które wspiera budowanie lokalnego kapitału społecznego i poszukiwanie innowacji społecznych.
Najważniejszym elementem budżetu obywatelskiego jest czynny udział w procesie mieszkanek i mieszkańców, którzy swoją aktywnością i doświadczeniem tworzą wspólny interes oraz kompromis społeczności lokalnych poprzez kreowanie lokalnych liderów oraz budowanie tożsamości lokalnej.
Jego zasadniczym celem jest większe otwarcie na głos samych mieszkańców, poprzez włączenie ich do dyskusji na temat priorytetów społeczności lokalnej z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego [...]
2017.02.08. 10:54
Mamo, Tato! Zrób mi plac zabaw! Spotkanie - budżet obywatelski.

MamTon Klub Mam serdecznie zaprasza na spotkanie Mamo, Tato! Zrób mi plac zabaw! 11 lutego 2017 r., w punkcie Programu Aktywności Lokalnej (ul. Ks. Siemaszki 31).Spotkanie ma charakter otwarty, ale w szczególności zapraszamy rodziców (oczywiście można przyjść z dziećmi). Obowiązują zapisy: klub.mamaton@gmail.com
Więcej o spotkaniu:  FB.com/MamaTonKlubMam
 
2017.02.07. 23:33
Krótsze zamknięcie ul. Armii Krajowej
Już w środę (08.02), ok. godz. 18, przywrócony zostanie ruch na ul. Armii Krajowej. Autobusy KMK wrócą na swoje stałe trasy następnego dnia rano. Więcej na stronie ZIKiT. 
2017.02.06. 14:11
Nieoficjalnie: ulica Armii Krajowej w Krakowie zostanie otwarta już w środę wieczorem