PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 18-08-2019
Aktualności
2014.03.21. 21:25
Wiosenne porządki na Żabińcu
Jakub Kosek Przewodniczący Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały, Agata Bloswick (aDaSie – https://www.facebook.com/adasie.org ), Dariusz Partyka Radny Dzielnicy IV Prądnik Biały – Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego zapraszają Mieszkańców do udziału w wiosennych porządkach w okolicy os. Żabiniec i ul. Siemaszki. Denerwuje cię, że wszędzie jest brudno? To PRZYJDŹ !!! WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI !!! Będziemy sprzątać teren zielony przy ul. Bobrzeckiej, od ul. Zdrowej do ul. Jaracza oraz teren znajdujący się pomiędzy ul. Konecznego a torami kolejowymi. Przyjdź na sprzątanie – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!!!
Zaczynamy o godzinie 10.00 w sobotę 22 marca. Zbiórka na placu zabaw przy ul. Bobrzeckiej, pomiędzy blokami przy ul. Bobrzeckiej 1 i Zdrowej 13.
2014.03.20. 19:26
Konsultacje społeczne Krakowski Szybki Tramwaj III
 
Prezydent Miasta Krakowa oraz Zarząd Dzielnicy IV zapraszają Krakowian, szczególnie Mieszkańców Dzielnicy IV do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących planowanej przez Gminę Miejską Kraków budowy linii tramwajowej etap IIIA os. Krowodrza Górka – Górka Narodowa Zachód oraz budowa linii tramwajowej KST IIIA – estakada w ciągu ulicy Opolskiej. Podczas spotkań zaprezentowana zostanie wielobranżowa koncepcja. Spotkania konsultacje odbędą się od godziny 18:00 w dniach:

24.03.2014 dla Mieszkańców os. Krowodrza Górka w Gimnazjum nr 12 ul. Kluczborska 3
25.03.2014 dla Mieszkańców os. Prądnik Biały Zachód w Szkole Podstawowej nr 58 ul. Pigonia 2a
26.03.2014 dla Mieszkańców Górki Narodowej, Prądnik Wschód w Gimnazjum nr 13 ul. Mackiewicza 13

Opracowana koncepcja budowy linii tramwajowej etap IIIA os. Krowodrza Górka – Górka Narodowa Zachód oraz budowa linii tramwajowej KST IIIA – estakada w ciągu ulicy Opolskiej wyłożona zostanie również do wglądu w siedzibie Rady Dzielnicy IV przy ul [...]
2014.03.20. 19:19
ZIO 2022 – weź udział w konsultacjach!
 
Kraków kontynuuje działania związane ze staraniami o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r. 14 marca w serwisie Dialogu Społecznego UMK (www.dialoguj.pl) uruchomiona została zakładka dotycząca konsultacji społecznych w sprawie koncepcji organizacji ZIO 2022 w Krakowie. W ramach konsultacji 24 marca (poniedziałek) udostępniony zostanie wniosek aplikacyjny Miasta, a w kwietniu i maju br. odbędą się spotkania przedstawicieli Miasta i Komitetu Konkursowego Kraków 2022 z mieszkańcami oraz debaty z udziałem organizacji pozarządowych, ekologicznych i turystycznych.
Wniosek aplikacyjny (tzw. „Bid book”) to dokument, w którym szczegółowo opisano jedenaście zakresów tematycznych dotyczących organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie, m.in. wizji i koncepcji Igrzysk, a także informacji o obiektach sportowych, transporcie oraz o wsparciu rządowym i wsparciu ze środków publicznych.
Dokument został złożony w Międzynarodowym Komitecie [...]
2014.03.19. 19:53
Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo"
Pasjonujesz się fotografią i sportem? Kibicujesz sukcesom najbliższych? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Główną ideą konkursu jest integracja pokoleń, wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży z krakowskich rodzin.
Konkurs organizowany przez Gminę Miejską Kraków i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży już po raz czwarty odbywa się w ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę". Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydenta Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.
Szkolne zawody, wypady rowerowe, rodzinne kibicowanie polskim skoczkom narciarskim, popołudnie spędzone z rówieśnikami na Orliku – sport ma różne oblicza. Jednakże każde z nich może wywoływać równie mocne emocje i wzruszenia. Stwórzmy niezwykły album sportowego życia krakowskiej rodziny [...]