PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Poniedziałek | 26-10-2020
Aktualności
2020.06.16. 20:17
XXIII sesja Rady Dzielnicy
Informujemy, że w dniu 25.06.2020 r. o godz. 17.00 odbędzie się XXIII sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały - Sala Kominkowa, CK Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 w Krakowie. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarno - zdalnym. 
_______
Szanowni Państwo,
Informuję, że istnieje możliwość udziału w sesji zwołanej na dzień 25 czerwca br. w formie stacjonarnej lub zdalnej.
Mając na uwadze obecną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS-CoV-2, obowiązującymi przepisami i zaleceniami, a także w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa oraz przygotowania pomieszczeń i platformy komunikacyjnej, o chęci wzięcia udziału należy poinformować Biuro Rady wyłącznie mailowo do 22 czerwca br. do godz. 12:00 na adres rada@dzielnica4.krakow.pl. W mailu należy wskazać preferowaną formę udziału oraz tematykę, której ma dotyczyć udział. Jednocześnie sugeruję aby w miarę możliwości wybierać formę zdalną. Udział stacjonarny (z przyczyn technicznych i wynikających z tego warunków bezpieczeństwa) będzie możliwy dla maksymalnie 5 osób [...]
2020.06.08. 18:20
Nowy numer "Gazety Lokalnej"
Ukazał się nowy numer "Gazety Lokalnej", a w nim m.in. Kraków w czasie epidemii, podsumowanie kolejnego etapu budżetu obywatelskiego, inwestycje i remonty w dzielnicy oraz relacja z otwarcia odnowionego klubu seniora. 
Gazeta w wersji elektronicznej (pdf)
2020.06.04. 16:05
ARiMR: wydłużone terminy na składanie niektórych wniosków
Przedstawiamy komunikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczące "Modernizacji (obszar D)", "Restrukturyzacji małych gospodarstw" oraz dopłat za 2020 rok 
„Modernizacja (obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw” do 30 czerwca

O miesiąc, do 30 czerwca 2020 r., został wydłużony termin składania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D i „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Pierwotnie nabór wniosków ogłoszony był do 29 maja.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów przedłużone zostały terminy składania wniosków na działania „Modernizacja gospodarstw rolnych (obszar D)” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw” – poinformował Tomasz Nowakowski, Prezes ARiMR.
Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o środki w ramach tych dwóch popularnych naborów mają czas na złożenie wniosków do 30 czerwca 2020 r.
Modernizacja w obszarze D to działanie skierowane do rolników posiadających gospodarstwa o wielkości ekonomicznej od 13 tys. do 200 tys [...]
2020.06.04. 09:22
Remont ul. Łokietka - musimy się przygotować na utrudnienia
Ok. 1,5 roku prac i jezdnia ze stałą szerokością 6 m, obustronne chodniki 2 m, usystymatyzowana kanalizacja opadowa i oświetlenie ledowe - to wszystko nas czeka na prawie 900 metrowym odcinku ulicy Władysława Łokietka. 
Jak przeczytamy m.in. na portalu LoveKraków.pl gruntownej przebudowie przebiegać będzie odcinek od ul.. Kaczorówka do ul. Gaik:

Na fragmentach nie ma zupełnie chodnika lub jest on tylko po jednej stronie, są też miejsca, które nie mają odwodnienia – a tam, gdzie jest, nie zawsze spełnia swoją rolę.
Jakub Drath, LoveKraków.pl

Więcej przeczytać można w artykule Startuje remont na Łokietka. Potrwa półtora roku.