PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Poniedziałek | 21-06-2021
Aktualności
2016.04.30. 16:39
Tydzień Bibliotek w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej
Dla krakowskich bibliotek miejskich tegoroczny Tydzień Bibliotek, który odbywa się pod hasłem biblioteka inspiruje, jest szczególny. W dniach od 8 do 15 maja 2016 r. odbędzie się promocja portalu bibliotecznego krakowczyta.pl, który łączy w sobie funkcje wyszukiwarki książek i portalu społecznościowego.
 Portal krakowczyta.pl pozwala wyszukiwać książki we wszystkich krakowskich bibliotekach miejskich. Krakowczyta.pl to również społeczność ludzi, którzy kochają czytać. Każdy kto założył konto w portalu, może połączyć je z kontem bibliotecznym, oceniać i recenzować książki, dyskutować na temat przeczytanej lektury oraz tworzyć swoją wirtualną biblioteczkę. Krakowczyta.pl jest również miejscem promocji wydarzeń literackich. Każda z bibliotek prowadzi w portalu blog, który na bieżąco informuje o swojej ofercie.
W czasie trwania Tygodnia Bibliotek Krowoderska Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich czytelników następujące atrakcje:
9 maja do 29 czerwca – Konkurs „Rozwiąż Krzyżówkę” [...]
2016.04.29. 11:49
Ogród społeczny Prądnika Białego
Jesteś mieszkańcem Dzielnicy IV? Chcesz wspólnie z sąsiadami, rodziną i znajomymi zaangażować się w tworzenie Ogrodu Społecznego Prądnika Białego? Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego i Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały serdecznie zapraszają do wspólnych działań w ramach dofinansowanego projektu z programu FIO Małopolska Lokalnie. Pierwsze spotkania, czyli konsultacje społeczne i warsztaty permakultury zostały zaplanowane na 4 i 5 maja w Dworku Białoprądnickim.
Projekt ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej – ogrodu społecznego – przez mieszkańców i dla mieszkańców Prądnika Białego poprzez zagospodarowanie Skweru im. Insurekcji Kościuszkowskiej w Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie. Powstanie ogrodu, oprócz stworzenia strefy ekologicznej, ma na celu budowanie więzi sąsiedzkich, integrację i aktywizację społeczności lokalnej, a tym samym budowanie społeczeństwa obywatelskiego. 
Szczegółowy harmonogram projektu:
• Konsultacje społeczne z mieszkańcami Dzielnicy IV Prądnik Biały4 maja, środa, godz [...]
2016.04.28. 15:17
2 i 27 maja biuro nieczynne
W dniach 2 i 27 maja 2016 r. biuro Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały będzie nieczynne.
2016.04.27. 14:49
X Konkurs Fotograficzny PORTRET DZIELNICY - WIOSNA OCZAMI SENIORA
Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego PORTRET DZIELNICY organizowanego przez Radę Dzielnicy IV Prądnik Biały jest adresowana do Seniorów - Mieszkańców dzielnicy w wieku 55+ i odbywa się pod hasłem WIOSNA OCZAMI SENIORA.
Każdy uczestnik może zgłosić do trzech prac fotograficznych, które, wraz ze skanem lub zdjęciem wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia należy dostarczyć do organizatora w formie elektronicznej, do 30 maja 2016 r.:
- wysyłając na adres e-mail: konkurs-foto-dz4@wp.pllub- na nośniku cyfrowym np. płycie CD, do siedziby Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. 
Podczas oceny prac jury weźmie pod uwagę: zgodność pracy z hasłem konkursu, oryginalne ujęcie tematu, walory artystyczne i poprawność techniczną. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, a wyróżnione prace zostaną opublikowane w „Gazecie Lokalnej”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 5 czerwca 2016 r.
Regulamin i formularz zgłoszenia