PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 13-12-2018
Aktualności
2012.09.30. 10:30
Żonkilowy Marsz Nadziei
Tradycyjnie od kilku lat jesienna inauguracja akcji "Pola Nadziei" połączona jest z trzema wydarzeniami: Kiermaszem Żonkilowym, Żonkilowym Marszem Nadziei oraz uroczystym sadzeniem żonkilowych cebulek. W tym roku wydarzenia te będą miały miejsce 4 października.
W ramach Żonkilowego Kiermaszu od godziny 10 do 14 młodzież szkolna będzie prowadziła na terenie Rynku Głównego oraz ulic do niego przyległych aktywną kwestę. Każdy, kto złoży datek do skarbonki otrzyma żonkilową cebulkę oraz zostanie zaproszony na popołudniowe, wspólne sadzenie żonkili. W czasie trwania kiermaszu - przy Bunkrze Sztuki będzie prowadzony punkt informacyjny o hospicyjnej działalności.
Przy Barbakanie o godz. 14.30 będziemy oczekiwać na uczestników Żonkilowego Marszu Nadziei, dzieci i młodzież szkolną, wolontariuszy, seniorów i przyjaciół Hospicjum. W tym roku będzie on miał wymiar międzypokoleniowy, w związku z ogłoszeniem roku 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej [...]
2012.09.26. 19:37
„Szlachetna Paczka” na Białym Prądniku
Wolontariusze do tegorocznej edycji poszukiwani!
Zapraszamy Cię do:

realnej pomocy ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,
rozwoju osobistego podczas szkoleń przygotowujących do roli wolontariusza,
sprawdzenia się w działaniu w zespole ludzi z pasją.

Aplikuj jeśli:

masz ukończone 18 lat,
kochasz ludzi i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
chcesz pomagać i jesteś gotów szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,
jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,
bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

Zadania wolontariusza:

spotkanie z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji,
współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin,
współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie – m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu.

Wejdź na stronę http://www.superw.pl/ i dołącz do zespołu wolontariuszy na Białym Prądniku lub zadzwoń do Lidera Rejonu, nr tel [...]
2012.09.15. 10:51
Kurs samoobrony dla kobiet
Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały i Straż Miejska Miasta Krakowa serdecznie zapraszają na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia będą się odbywać we wtorki w godz. 18.00 – 19.30 w Gimnazjum nr 12 (ul. Kluczborska 3).  Rozpoczęcie zajęć 2 października 2012 r. Informacje i zapisy w Biurze Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały .
2012.09.11. 16:10
Remont ulicy Wybickiego

Od 13 do 16 września prowadzona będzie wymiana nawierzchni ul. Wybickiego, na odcinku od Łokietka do Stachiewicza. W tym czasie remontowany odcinek ulicy zostanie wyłączony z ruchu kołowego. W terenie wyznaczone zostaną objazdy.
Zostaną zmienione trasy i rozkłady jazdy autobusów 102 i 130.
Autobus 102 pojedzie z Krowodrzy Górki przez ul. Wybickiego, Łokietka, Makowskiego, Stachiewicza, Wrocławską i dalej bez zmian do Zakamycza. Autobus 130 pojedzie z Azorów przez ul. Makowskiego, Stachiewicza, Wrocławską i dalej bez zmian do Dworzca Głównego Zachód.