PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 22-10-2020
Aktualności
2020.05.07. 20:02
Linia tramwajowa os. Azory - Cichy Kącik: kto przygotuje koncepcję?
Wystartowały przygotowania do kolejnej inwestycji w naszej dzielnicy - mowa o planowanej linii tramwajowej łączącej osiedle Azory (ul. Weissa) do pętli Cichy Kącik. Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji trasy wraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Na złożenie oferty zainteresesowane firmy mają czas do 8 czerwca br. 
Punktem wyjścia jest opracowane w 2014 roku Studium wykonalności dla połączenia drogowego ul. Piastowska – ul. Głowackiego – ul. Weissa w Krakowie. Jeden z wariantów tego materiału proponuje realizację na odcinku od osiedla Azory do pętli Cichy Kącik linii tramwajowej. Przygotowana zostanie aktualna koncepcja przebiegu i zostaną zaproponowane konkretne rozwiązania techniczne. Ponadto będzie oszacowany kosztorys inwestorski oraz uzyskana - wcześniej wspomniana - decyzja środowiskowa.
Zarządzający Dzielnicą IV Prądnik Biały nie ukrywają satysfakcji z takiego spojrzenia na komunikację publiczną w tej części Krakowa [...]
2020.04.28. 13:04
Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Zachęcamy do zapoznania się z lokalizacją oraz harmonogramem działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Krakowa. 
Lista punktów została zaktualizowana ZARZĄDZENIEM Nr 956/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 21.04.2020 r. w sprawie lokali, w których usytuowane są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.
2020.04.28. 12:40
Jesteś aktywny to wypełnij ankietę
Wszystkich przedsiębiorców, prowadzących teraz działalność, zachęcamy do udziału w projekcie „Jestem AKTYWNY”. Powstanie dzięki niemu mapa firm, które pomimo epidemii oferują swoje produkty i usługi. Z jednej strony zapewni to promocję lokalnych firm, a z drugiej zapewni mieszkańcom informację o tym, gdzie mogą zrobić zakupy.
Jak informuje Urząd Miasta Krakowa:
Przygotowane narzędzie ma za zadanie pomóc w dotarciu do klientów – mieszkańców Krakowa, którzy zgodnie z zaleceniami pozostają w swoich domach i ograniczają przebywanie w przestrzeniach publicznych. Mapa ma pomóc w szczególności dzielnicowym i osiedlowym biznesom. Tylko dzięki współpracy i wspólnemu zaangażowaniu uda się przetrwać ten kryzys tak, byśmy mogli spotkać się już bezpośrednio na ulicach i placach naszego miasta.
Aby skorzystać w tym ogólnokrakowskim projekcie wystarczy wypełnić ankietę.
[WYPEŁNIJ ANKIETĘ TUTAJ]
2020.04.27. 20:49
Czy inwestycja ruszy przed wakacjami? Pytania o tramwaj
Temat linii na Górkę Narodową pojawia się często, jednak nie udało mu się wyjść do tej pory poza pomysły i projekty. Kwestią zajęły się krakowskie portale, które w swych tekstach rozważają, czy epidemia koronawirusa nie sprawi, że mieszkańcy po raz kolejny będą musieli zapomnieć o tramwaju na Górkę Narodową.
W artykule portalu krknews.pl przeczytamy, że urzędnicy jeszcze pod koniec marca zapewniali o braku przesłanek do opóźnień tej inwestycji. W kontrze stoi tu – przywołany w artykule – komentarz Pana Dariusza Partyki z Rady i Zarządu Prądnika Białego:

W mojej opinii Miasto stara się kreować zbyt optymistyczny obraz projektu, zakładając, że teraz już absolutnie wszystko pójdzie bez żadnych problemów. (...) W przypadku tak dużych projektów trzeba po prostu brać pod uwagę wszystkie czynniki i możliwe scenariusze. A tych jest naprawdę bardzo wiele.
Dariusz Partyka, Wiceprzewodniczący Rady i ZarząduDzielnicy IV Prądnik Biały

Redakcja portalu zwróciła się z pytaniami [...]