PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 24-09-2020
Aktualności
2014.03.20. 19:19
ZIO 2022 – weź udział w konsultacjach!
 
Kraków kontynuuje działania związane ze staraniami o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r. 14 marca w serwisie Dialogu Społecznego UMK (www.dialoguj.pl) uruchomiona została zakładka dotycząca konsultacji społecznych w sprawie koncepcji organizacji ZIO 2022 w Krakowie. W ramach konsultacji 24 marca (poniedziałek) udostępniony zostanie wniosek aplikacyjny Miasta, a w kwietniu i maju br. odbędą się spotkania przedstawicieli Miasta i Komitetu Konkursowego Kraków 2022 z mieszkańcami oraz debaty z udziałem organizacji pozarządowych, ekologicznych i turystycznych.
Wniosek aplikacyjny (tzw. „Bid book”) to dokument, w którym szczegółowo opisano jedenaście zakresów tematycznych dotyczących organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie, m.in. wizji i koncepcji Igrzysk, a także informacji o obiektach sportowych, transporcie oraz o wsparciu rządowym i wsparciu ze środków publicznych.
Dokument został złożony w Międzynarodowym Komitecie [...]
2014.03.19. 19:53
Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo"
Pasjonujesz się fotografią i sportem? Kibicujesz sukcesom najbliższych? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Główną ideą konkursu jest integracja pokoleń, wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży z krakowskich rodzin.
Konkurs organizowany przez Gminę Miejską Kraków i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży już po raz czwarty odbywa się w ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę". Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydenta Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.
Szkolne zawody, wypady rowerowe, rodzinne kibicowanie polskim skoczkom narciarskim, popołudnie spędzone z rówieśnikami na Orliku – sport ma różne oblicza. Jednakże każde z nich może wywoływać równie mocne emocje i wzruszenia. Stwórzmy niezwykły album sportowego życia krakowskiej rodziny [...]
2014.03.13. 21:30
Wystawka w zabudowie jednorodzinnej
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. informuje, że w ramach opłaty za odbiór odpadów komunalnych prowadzi dwa razy w roku bezpłatną akcję odbioru odpadów wielkogabarytowych w zabudowie jednorodzinnej. Dla mieszkańców Dzielnicy IV będzie się ona odbywała w następujących terminach:

21-25 kwietnia 2014 r.
25-29 sierpnia 2014 r.

Odbiór odpadów odbywa się na podstawie zgłoszenia. Należy go dokonać w ostatnim tygodniu poprzedzającym wyznaczony termin w harmonogramie. Zgłoszenie należy kierować drogą elektroniczną na adres usługi@mpo.krakow.pl lub telefonicznie pod numerem (12) 64 62 222.
Zgodnie z art. 4, pkt 1, ppkt 5 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków odpady wielkogabarytowe należy zbierać w miejscu nie utrudniającym korzystania z nieruchomości oraz terenów przyległych. Odpady powinny być gromadzone nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem.
2014.03.12. 22:07
Wiosenna akcja deratyzacji