PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 22-10-2020
Aktualności
2013.06.04. 21:42
Dzielnice się liczą!
Na osiedlu Górka Narodowa rozpoczął się cykl konsultacji społecznych, w ramach których mieszkańcy osiedla decydują, na co przeznaczyć część dzielnicowego budżetu, a dokładnie 100 tys zł. Każdy z mieszkańców może przedstawić własną propozycję projektu rozwiązującego lokalne problemy, a ostateczna decyzja o jej sfinansowaniu zostanie podjęta w drodze głosowania mieszkańców we wrześniu 2013 r. Decyzja będzie miała charakter wiążący dla Rady Dzielnicy.
Spotkania mają charakter warsztatowy i zapraszamy na nie wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat, mieszkające, pracujące lub uczące się na terenie osiedla Górka Narodowa. 
Celem pilotażowego projektu „Dzielnice się liczą!”, w ramach którego odbywają się konsultacje jest zainicjowanie dialogu pomiędzy mieszkańcami a samorządem w sprawie wydatkowania części środków budżetowych, czyli testowania tzw. budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego). Dzięki udziałowi w konsultacjach, przedstawiciele władzy samorządowej otrzymają dodatkową wiedzę [...]
2013.06.04. 16:21
Festyn Azorski - zmiana terminu!
XIV Liceum Ogólnokształcące, 14 Gimnazjum oraz Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszają do udziału w Festynie Azorskim. Impreza, zorganizowana w ramach Dni Dzielnicy, odbędzie się w piątek, 14 czerwca na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 (ul. Chełmońskiego 24). Początek o godz. 14. Przesunięcie terminu festynu o tydzień wynika z sytuacji pogodowej i warunków panujących na boisku. W programie - atrakcje dla najmłodszych (dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, warsztaty kuglarskie), występy i pokazy przygotowane przez uczniów obu szkół, rywalizacje sportowe oraz loteria fantowa. Szczegóły - na plakacie.
Więcej informacji o programie tegorocznych Dni Dzielnicy można znaleźć TUTAJ.
2013.06.04. 16:21
Forum Wspólnot Mieszkaniowych
Serdecznie zapraszamy Wspólnoty Mieszkaniowe na drugie spotkanie Forum Wspólnot Mieszkaniowych Dzielnicy IV Prądnik Biały, które odbędzie się w Gimnazjum nr 12 przy ul. Kluczborskiej 3, 10 czerwca, o godz. 18. Tematem spotkania będą sprawy bezpieczeństwa oraz rozważenie możliwych do realizacji form walki z graffiti. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji. Prosimy o udział przedstawicieli Zarządów Wspólnot w liczbie nieprzekraczającej trzech osób.
2013.06.03. 18:56
Dni Dzielnicy IV - 9, 14, 15 czerwca
Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały i Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zapraszają na Dni Dzielnicy IV Prądnik Biały.
W niedzielę, 9 czerwca w Dworku Białoprądnickim będziemy obchodzić Dzień Dziecka, podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego pod hasłem „Bawimy się ze Smokiem Pomponem i Rodziną Fisiów” – bohaterami książeczek dla najmłodszych. Oprócz atrakcji związanych z tymi postaciami (wspólne zdjęcia, konkursy sprawnościowe i plastyczne, malowanie twarzy), w programie znalazły się też m.in. warsztaty plastyczne, kuglarskie, muzyczna parada białoprądnicka z zespołem Wataha, pokazy służb mundurowych oraz koncert orkiestry wojskowej. Ponadto – porady prawne, psychologiczne i medyczne. Imprezę zakończy koncert Mili Moreny z zespołem.
Kontynuacją święta dzielnicy będzie Festyn Azorski, który zaplanowano w piątek, 14 czerwca  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 (z powodu niesprzyjającej aury i warunków panujących na boisku impreza została przesunięta o tydzień) [...]