PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 27-11-2020
Aktualności
2020.02.28. 22:01
ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację
Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. 
Szczegółowe informacje:

w załączniku, 
na stronie internetowej www.arimr.gov.pl, 
na portalu społecznościowym http://www.facebook.com/MalopolskiARiMR
2020.02.28. 21:10
Konsultacje społeczne: modernizacja placu zabaw między ul. Opolską a ul. Krowoderskich Zuchów
Aktualnie trwają konsultacje społeczne dotyczące modernizacji placu zabaw między ul. Opolską a ul. Krowoderskich Zuchów.
Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie w SP nr 21 im. W. Jagiełły, ul. Batalionu "Skała" AK 12 odbędą się trzy spotkania konsultacyjne (4 i 14 marca, 20 kwietnia). Dodatkowo, 19 marca i 15 kwietnia w Filii 20 Biblioteki Kraków przy ul. Opolskiej 37 odbędą się dyżury eksperckie. 
Więcej informacji na: www.zzm.krakow.pl lub www.dialoguj.pl. 
2020.02.26. 20:30
Co musisz wiedzieć o koronawirusie....
Prezentujemy podstawowe informacje Ministerstwa Zdrowia na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę o nazwie COVID-19. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z infolinii NFZ: 800 190 590.
Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Co musisz wiedzieć o koronawirusie.... Czytaj: strona MZ. 
ZALECENIA

Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby [...]
2020.02.18. 20:48
Oświatowa strona Prądnika: szkoła i przedszkole na osiedlu Gotyk
We wrześniu tego roku zostanie otwarty nowy publiczny zespół szkolno-przedszkolny na krakowskim osiedlu Gotyk. Będzie mogło uczęszczać tutaj aż 500 dzieci. Inwestycja zostanie ukończona rok wcześniej, niż pierwotnie planowano. To bardzo dobry i ważny krok w rozwoju Prądnika. Dlaczego jej znaczenie jest tak istotne dla tej części miasta oraz jak to możliwe, że zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku? Na te i inne pytania odpowiada rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich, Jan Machowski, a także pochodzący z Prądnika Białego radny Jakub Kosek.

Niezwykle ważna inwestycja
Górka Narodowa jest osiedlem na północy Krakowa, które zamieszkuje ok. 8 tys. osób. Co  najmniej drugie tyle wynajmuje tutaj mieszkania. Do tej pory najbliższe szkoły, do których uczęszczać mogły dzieci z tej części dzielnicy, zlokalizowane były na terenach, takich jak Olsza na Prądniku Czerwonym i w Witkowicach.
–  To dlatego szkoła na osiedlu Gotyk jest tak ważną inwestycją dla mieszkańców północnej części Krakowa – tłumaczy radny Jakub Kosek [...]