PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 22-10-2019
Aktualności
2018.05.12. 19:08
Ulica Łokietka - zamknięcie wiaduktu
Ul. Łokietka – zmiany na czas wyburzeń
14 maja rozpocznie się rozbiórka fragmentu wiaduktu kolejowego znajdującego się nad ul. Łokietka. W trakcie prac wyburzeniowych, ze względów bezpieczeństwa, wiadukt zostanie zamknięty zarówno dla ruchu pieszego jak i samochodowego. Rozbiórka zakończy się 25 maja i wówczas piesi i rowerzyści ponownie będą korzystać z przejścia. Ruch samochodowy zostanie przywrócony po zakończeniu prac konstrukcyjnych, za ok. 5 miesięcy.
Przebudowa wiaduktu nad ul. Łokietka, ze względu na potrzebę utrzymania ruchu pociągów, została podzielona na trzy etapy. Środkowa część obiektu została już zmodernizowana. Na nią przeniesiono ruch kolejowy. Wszystkie prace przy wiadukcie zakończą się w 2019 roku
Informacja ze strony: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
2018.05.11. 22:29
Na os. Gotyk powstanie szkoła i przedszkole
Przy ul. Meiera powstanie nowoczesny samorządowy kompleks edukacyjny. W przedszkolu i szkole podstawowej znajdzie się miejsce dla 500 dzieci. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.
Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk. Wyłoniony w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie wykonawca zadania – firma DOMBUD SA w Katowic – opracowała dokumentację projektową i złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. – Postępowanie administracyjne już zostało wszczęte, więc przed wakacjami powinniśmy dostać stosowną zgodę i rozpocząć budowę – mówi dyrektor ZIM Kraków Janina Pokrywa.
Nowy kompleks edukacyjny ma powstać przy ulicy Meiera. Będzie to budynek o funkcji przedszkolnej i szkolnej na poziomie szkoły podstawowej dla około 500 dzieci. Oprócz sali zajęć dla przedszkolaków i uczniów klas od I do VIII, w nowym kompleksie zaprojektowano też aulę, bibliotekę, salę komputerową i gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne [...]
2018.05.11. 09:28
Rodzinny festyn w Toniach
Zapraszamy na rodzinny piknik w ogrodzie parafialnym przy kościele w Toniach (ul. Maciejkowa 3). Czeka na Was nasza autorska gra terenowa, warsztaty ozdabiania eko-toreb, duże bańki mydlane, poczęstunek, a na finał koncert zespołu popowo-rockowego Silver Ball.
13 maja, niedziela, od godz. 16:00
Więcej informacji: https://lokietek.dworek.eu/rodzinny-festyn-w-toniach/
2018.05.07. 19:02
Przejście zamknięte
Kolejny etap przebudowy przejścia przy ul. Racławickiej
W najbliższą środę (9 maja) ruszy kolejny etap modernizacji przejścia dla pieszych w ciągu ul. Racławickiej. W związku z szerokim zakresem prac i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa przejście zostanie wyłączone z użytku. Piesi mogą korzystać z alternatywnego przejścia podziemnego przy stacji Kraków Łobzów.
Informacja ze strony: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.