PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 19-01-2021
Aktualności
2020.12.22. 11:07
Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej
Od dnia 7 grudnia  br.  mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne, umawiając się na konsultację z terapeutą w jednym z 4 stacjonarnych punktów pomocy, a w razie potrzeby na konsultacje w formie online. Każdy z punktów działa 2 razy w tygodniu po 5 godzin. Jednocześnie można zapisać się  na konsultacje online.
Z bezpłatnej  pomocy psychologicznej mogą korzystać mieszkańcy Krakowa, którzy znaleźli się w kryzysie psychicznym z powodu trudnej sytuacji życiowej, która pojawiła się lub nasiliła w wyniku przedłużającej się pandemii COVID -19.
Pomoc ta kierowana jest głównie do osób doświadczających przemocy w rodzinie, uwikłanych w konflikty rodzinne, do osób uzależnionych, młodzieży doświadczającej izolacji, w związku z brakiem bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i przejściem na nauczanie zdalne a także wszystkich osób przeżywających trudności psychiczne w związku z drastyczną zmianą funkcjonowania życiowego wynikającej z izolacji z powodu pandemii koronawirusa (np [...]
2020.12.21. 19:43
Konsultacje społeczne: opłata za odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych
Trwają konsultacje społeczne związane z opłatą za odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych ujętych w otwarte lub zamknięte systemy kanalizacji deszczowej służące do odprowadzenia opadów atmosferycznych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Ich koniec przewidziano na 29 stycznia 2021 r.
Konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa wg projektu Komisji Kształtowania Środowiska Rady Miasta Krakowa w sprawie opłaty za odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych ujętych w otwarte lub zamknięte systemy kanalizacji deszczowej służące do odprowadzenia opadów atmosferycznych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.
2020.12.21. 19:37
Życzenia świąteczne
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,spędzonych wśród najbliższychw atmosferze życzliwości i domowego ciepła,przy zapachu pierników i choinki,a na Nowy Rok spokoju duchai nadziei na lepsze czasyżyczy Rada i ZarządDzielnicy IV Prądnik Biały
2020.12.09. 13:39
Nowy numer "Gazety Lokalnej"
Ukazał się nowy numer "Gazety Lokalnej", a w nim m.in. przewodniczący Dominik Franczak w skrócie podsumowuje rok, a radny miasta Jakub Kosek wyjaśnia problemy związane z Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. Można dowiedzieć się, w jakich sprawach interweniowała ostatnio dzielnica i jakie zawirowania towarzyszą inwestycjom. Przeczytamy też o wynikach głosowania w budżecie obywatelskim, akcji zazieleniania dzielnicy oraz o nieistniejących już fortach Twierdzy Kraków, a także o właśnie uruchomionej Dworek TV.
Gazeta w wersji elektronicznej (pdf)