PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 22-09-2019
Aktualności
2018.01.27. 18:44
Zamknięte przejście dla pieszych pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Łokietka

W poniedziałek (29.01) rusza kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego przecinającego ul. Łokietka. Przez ok. 10 dni, w związku z przekopem kanalizacyjnym, przejście dla pieszych pod obiektem będzie zamknięte.

Modernizacja wiaduktu związana jest z modernizacją linii kolejowej pomiędzy Krakowem Głównym, a Podłężem. Będą m.in. dwa dodatkowe tory dla kolei aglomeracyjnej, nowe przystanki w Grzegórzkach i Złocieniu oraz dwa nowe mosty na Wiśle. Przebudowane zostaną również przejazdy kolejowo – drogowe.
Jednym z nich jest wiadukt przecinający ul. Łokietka. Po przebudowie, która planowana jest pod koniec 2019 roku, krakowianie dostaną do dyspozycji obiekt większy niż dotychczasowy, pod którym poprowadzone zostaną chodniki i bez problemu będą mogły mijać się samochody.
Nowy wiadukt realizowany jest etapami, bo konieczne jest zachowanie ruchu pociągów w trakcie prowadzenia prac. Wykonawca stara się tak prowadzić roboty, by również przejście dla pieszych było otwarte tak długo, jak to możliwe [...]
2018.01.24. 15:34
Przebudowa skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego

Zgodnie z informacją prasową PKP PLK, informujemy, że w Krakowie będzie realizowany kolejny etap prac w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 na trasie Katowice – Kraków, na odcinku Kraków Mydliniki – Kraków Główny Towarowy. Będzie to budowa bezkolizyjnego skrzyżowania pod torami w ciągu ul. Rydla obejmująca przebudowę skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego.

Utrudnienia rozpoczną się 1 lutego br. (czwartek) i potrwają aż do wakacji. Na czas prowadzenia prac zostanie zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący od ul. Wybickiego w kierunku ul. Radzikowskiego zastaną skierowani na objazd przez ul. Weisa i Jeremy. Ruch od strony ul. Radzikowskiego w kierunku ul. Wybickiego pozostanie bez zmian. Zmiany w organizacji ruchu będą odpowiednio oznakowane tymczasowymi tablicami.
Wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Oddanie przejazdu do użytku planowane jest na jesieni br. Skrzyżowanie ul. Rydla i Radzikowskiego zastanie gruntownie zmodernizowane – kierowcy zyskają nowe pasy do skrętu w kierunku ul [...]
2018.01.24. 15:27
ZMIANY NA AZORACH. ULICA RADZIKOWSKIEGO BĘDZIE JEDNOKIERUNKOWA
2018.01.24. 11:24
Urzędnikom ZIKiT znów zabrakło wyobraźni. I sparaliżowali miasto. Wielkie korki na Wrocławskiej