PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Poniedziałek | 21-06-2021
Aktualności
2020.04.28. 12:40
Jesteś aktywny to wypełnij ankietę
Wszystkich przedsiębiorców, prowadzących teraz działalność, zachęcamy do udziału w projekcie „Jestem AKTYWNY”. Powstanie dzięki niemu mapa firm, które pomimo epidemii oferują swoje produkty i usługi. Z jednej strony zapewni to promocję lokalnych firm, a z drugiej zapewni mieszkańcom informację o tym, gdzie mogą zrobić zakupy.
Jak informuje Urząd Miasta Krakowa:
Przygotowane narzędzie ma za zadanie pomóc w dotarciu do klientów – mieszkańców Krakowa, którzy zgodnie z zaleceniami pozostają w swoich domach i ograniczają przebywanie w przestrzeniach publicznych. Mapa ma pomóc w szczególności dzielnicowym i osiedlowym biznesom. Tylko dzięki współpracy i wspólnemu zaangażowaniu uda się przetrwać ten kryzys tak, byśmy mogli spotkać się już bezpośrednio na ulicach i placach naszego miasta.
Aby skorzystać w tym ogólnokrakowskim projekcie wystarczy wypełnić ankietę.
[WYPEŁNIJ ANKIETĘ TUTAJ]
2020.04.27. 20:49
Czy inwestycja ruszy przed wakacjami? Pytania o tramwaj
Temat linii na Górkę Narodową pojawia się często, jednak nie udało mu się wyjść do tej pory poza pomysły i projekty. Kwestią zajęły się krakowskie portale, które w swych tekstach rozważają, czy epidemia koronawirusa nie sprawi, że mieszkańcy po raz kolejny będą musieli zapomnieć o tramwaju na Górkę Narodową.
W artykule portalu krknews.pl przeczytamy, że urzędnicy jeszcze pod koniec marca zapewniali o braku przesłanek do opóźnień tej inwestycji. W kontrze stoi tu – przywołany w artykule – komentarz Pana Dariusza Partyki z Rady i Zarządu Prądnika Białego:

W mojej opinii Miasto stara się kreować zbyt optymistyczny obraz projektu, zakładając, że teraz już absolutnie wszystko pójdzie bez żadnych problemów. (...) W przypadku tak dużych projektów trzeba po prostu brać pod uwagę wszystkie czynniki i możliwe scenariusze. A tych jest naprawdę bardzo wiele.
Dariusz Partyka, Wiceprzewodniczący Rady i ZarząduDzielnicy IV Prądnik Biały

Redakcja portalu zwróciła się z pytaniami [...]
2020.04.23. 19:26
Wsparcie dla małopolskich szkół i przedszkoli
Powstaje coraz więcej projektów, które za cel biorą sobie pomoc osobom i instytucjom, dostosowując ją do wymogów nowoczesności. Takim jest aplikacja dla szkół i przedszkoli województwa małopolskiego.
Pozwala ona na zbieranie środków finansowych przez rodziców danej placówki na wybrane przez nich czy dyrekcję szkoły cele. Rodzice oraz absolwenci szkoły wpierają placówkę poprzez... codzienne zakupy. Każdy partner projektu u którego robią zakupy przeznacza dla wybranej przez nich szkoły procent zysków.
Aplikacja - poza oczywistym celem jakie jest wsparcie finansowe - posiada również kilka innych bardzo przydatnych narzędzi do budowania społeczności. Z taką ideą wystąpiła Restauracja Trattoria Venezia, chcąca wesprzeć szkoły i przedszkola z naszego województwa. - Mamy świadomość jak ciężko jest placówkom oświatowym pozyskać dodatkowe finansowania na zakup nowych pomocy naukowych, remont itp. Często są one realizowane ze zbiorek rodziców, darowizn [...]
2020.04.23. 18:58
Ostatnie dni na zgłoszenie projektu!
Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br.  każdy mieszkaniec miasta Krakowa, może przygotować i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl.
Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.
Szczegółowe informacje jak złożyć projekt znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl  lub pod numerem 12 616 11 11. Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji.