PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 19-01-2021
Aktualności
2019.12.06. 12:55
Odwołany dyżur Radnego D. Franczaka
Szanowni Państwo, informujemy, że dyżur Pana Dominika Franczaka, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy IV w dn. 12 grudnia został odwołany. 
O kolejnych dyżurach poinformujemy Państwa niezwłocznie. 
2019.12.05. 11:08
Odwołany dyżur Radnego J. Koska
Szanowni Państwo, informujemy, że dzisiejszy (tj. 5.12) dyżur Pana Jakuba Koska, Radnego Miasta Krakowa został odwołany. 
O kolejnych dyżurach poinformujemy Państwa niezwłocznie. 
2019.12.04. 12:43
Kiedy tramwajem na Górkę Narodową? A ul. 29 Listopada?
Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) w Krakowie poinformował, że zakończyła się powtórna ocena oddziaływania na środowisko linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej – to ważny krok do wydania decyzji ZRID dla tej inwestycji.
Teraz krok po stronie Ministerstwa Infrastruktury, gdyż konieczne jest uzyskanie ustępstwa od przepisów, które weszły w życiu we wrześniu tego roku, a dokumentacja została przygotowana w oparciu o wcześniejsze uwarunkowania prawne. Po uzyskaniu tego dokumentu Wydział Architektury będzie mógł wydać ZRID. Potem wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy.
Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „INTERCOR” Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych „TOR-KRAK” Sp. z o. o. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
[Więcej [...]
2019.12.04. 08:39
Współdziałanie rozświetla... nie tylko Dworek!
Już w najbliższą niedzielę, 8 grudnia rozświetli się całe Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Jak zapewniają organizatorzy: „Light Up Dworek ma rozgrzać Wasze serca w chłodny, grudniowy wieczór.” Dzięki lampionom i świecom stworzonym przez mieszkańców razem z wolontariuszami finałem całego spotkania będzie niezwykłe świetlne show i koncert. 
„(…) Wydarzenie Light Up Dworek połączone będzie z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza oraz projektem Wolontariatu Europejskiego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. To nowa inicjatywa Unii Europejskiej. Umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą – które przynoszą korzyści społecznościom w całej Europie. (…)”
[CZYTAJ WIĘCEJ]
Tak też dzieje się w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, które taki wydarzenie organizuje już po raz trzeci, zainspirowany wolontariuszką, Roxane Girin, pochodzącej z Lyonu, gdzie właśnie na początku roku całe miasto rozświetlają lampiony podczas (Festiwal Światła „Fête des Lumières”) [...]