PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Poniedziałek | 21-06-2021
Aktualności
2020.04.02. 13:27
[WYDŁUŻONY TERMIN] Filantrop Krakowa A.D. 2019
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną do 30 kwietnia 2020 r. został wydłużony termin zgłaszania propozycji kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2019. Tytuł ten przyzwany jest corocznie osobom, instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom szczególnie zaangażowanym w  bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom Krakowa.
Zgłoszenia kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA należy składać:

poprzez dostarczenie podpisanego wniosku do urny na korespondencję w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków – urna na korespondencję znajduje się na parterze budynku, przy portierni;
poprzez przesłanie skanu podpisanego wniosku na adres e-mailowy Wydziału: sz.umk@um.krakow.pl;
w formie elektronicznej – poprzez ePUAP [TUTAJ].


Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2019.
W tym roku przypada XX-lecie konkursu. Celem konkursu jest wspieranie [...]
2020.03.31. 17:32
Centrum Praw Kobiet
Czas epidemii to trudny czas dla nas wszystkich. Centrum Praw Kobiet obawia się znacznego wzrostu przemocy domowej wynikłej z przymusu pozostania w domu na czas epidemii. To nie jest obawa znikąd, podobnie myślą inne organizacje zajmujące się prawami człowieka. Niedawno został otwarty nowy oddział CPK w Krakowie.
Centrum Praw Kobiet to fundacja z 25-letnim doświadczeniem.

Świadczą bezpłatną pomoc kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na przemoc, jakiej doświadczają ze strony najbliższego otoczenia.
Pomagają, oferując wsparcie wszystkim kobietom, które tego potrzebują (pomoc prawna, psychologiczna, socjalna, asysty w sądzie, bezpieczne schronienie).
Edukują poprzez otwarte warsztaty i spotkania.

Zapraszamy do kontaktu: telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 (780-079-988) lub mailowo (cpk_krakow@cpk.org.pl).
Zachęcamy także do śledzenia profilu na portalu Facebook (Centrum Praw Kobiet Kraków). Informacje o Centrum Praw Kobiet: https://cpk [...]
2020.03.31 20:50
Prądnik Biały - dzielnica lokalnych patriotów
W portalu Onet.pl ukazał się artykuł na temat naszej dzielnicy, próbujący odpowiedzieć na często pojawiające się pytania: „Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze coś takiego jak lokalny patriotyzm? Czy mieszkańcy dużych miast identyfikują się ze swoim najbliższym otoczeniem? Odczuwają taką potrzebę, a może traktują swoje osiedla jedynie jako miejsca do spania i chwili wytchnienia po ciężkim dniu pracy?” Jak wypadła nasza dzielnica?
Artykuł przedstawia spojrzenie na temat Dzielnicy IV z trzech punktów widzenia, które łączy jednak wizja nowoczesnej i aktywnej społeczności, która chce się rozwijać.
Możemy zapoznać się m.in. z opinią Pana Dominika Franczaka, który jest Przewodniczącym Dzielnicy IV Prądnik Biały od grudnia 2018 roku. Przewodniczący Franczak podkreśla różnorodność inicjatyw i pomysłów mieszkańców oraz fakt, że są szeroko otwarci na współpracę np. w trakcie konsultacji. Jak zauważył działania mieszkańców dotyczą wielu sfer i często nie przebijają się w mediach regionalnych [...]
2020.03.28. 18:30
Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe [ONLINE]
Odwołanie tradycyjnego Konkursu na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe wzbudziło bardzo mieszane komentarze, bo tradycyjne „drzewka życia” na Emausie to symbol nadziei, odrodzenia i wiosny. Dlatego Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zdecydowało się na przeprowadzenie konkursu w wersji internetowej! Dzięki temu łączymy #Zwierzyniec i #Emaus razem z #zostańwdomu.
MK informuje, jak wziąć udział w konkursie:
1) Korzystając z tego, że wszyscy stosujemy się do hasła #zostanwdomuopowiedzkrakowi prawdopodobnie każdy ma trochę więcej czasu, zabieramy się do pracy i tworzymy w swoich domach drzewko życia. Codziennie na facebookowym profilu Domu Zwierzynieckiego pojawi się dawka wiadomości o tym, skąd się wzięło drzewko życia, jaka jest jego symbolika, jak wyglądało kiedyś, a jak może wyglądać teraz oraz w jaki sposób można je wykonać. Możeciekorzystać z naszych podpowiedzi, ale przede wszystkim użyjcie swojej wyobraźni, kreatywności i talentu!
2) Czas na wykonanie drzewka upływa 4 kwietnia o godzinie 12 [...]