PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 24-06-2021
Aktualności
2020.03.31 20:50
Prądnik Biały - dzielnica lokalnych patriotów
W portalu Onet.pl ukazał się artykuł na temat naszej dzielnicy, próbujący odpowiedzieć na często pojawiające się pytania: „Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze coś takiego jak lokalny patriotyzm? Czy mieszkańcy dużych miast identyfikują się ze swoim najbliższym otoczeniem? Odczuwają taką potrzebę, a może traktują swoje osiedla jedynie jako miejsca do spania i chwili wytchnienia po ciężkim dniu pracy?” Jak wypadła nasza dzielnica?
Artykuł przedstawia spojrzenie na temat Dzielnicy IV z trzech punktów widzenia, które łączy jednak wizja nowoczesnej i aktywnej społeczności, która chce się rozwijać.
Możemy zapoznać się m.in. z opinią Pana Dominika Franczaka, który jest Przewodniczącym Dzielnicy IV Prądnik Biały od grudnia 2018 roku. Przewodniczący Franczak podkreśla różnorodność inicjatyw i pomysłów mieszkańców oraz fakt, że są szeroko otwarci na współpracę np. w trakcie konsultacji. Jak zauważył działania mieszkańców dotyczą wielu sfer i często nie przebijają się w mediach regionalnych [...]
2020.03.28. 18:30
Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe [ONLINE]
Odwołanie tradycyjnego Konkursu na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe wzbudziło bardzo mieszane komentarze, bo tradycyjne „drzewka życia” na Emausie to symbol nadziei, odrodzenia i wiosny. Dlatego Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zdecydowało się na przeprowadzenie konkursu w wersji internetowej! Dzięki temu łączymy #Zwierzyniec i #Emaus razem z #zostańwdomu.
MK informuje, jak wziąć udział w konkursie:
1) Korzystając z tego, że wszyscy stosujemy się do hasła #zostanwdomuopowiedzkrakowi prawdopodobnie każdy ma trochę więcej czasu, zabieramy się do pracy i tworzymy w swoich domach drzewko życia. Codziennie na facebookowym profilu Domu Zwierzynieckiego pojawi się dawka wiadomości o tym, skąd się wzięło drzewko życia, jaka jest jego symbolika, jak wyglądało kiedyś, a jak może wyglądać teraz oraz w jaki sposób można je wykonać. Możeciekorzystać z naszych podpowiedzi, ale przede wszystkim użyjcie swojej wyobraźni, kreatywności i talentu!
2) Czas na wykonanie drzewka upływa 4 kwietnia o godzinie 12 [...]
2020.03.27. 12:35
UMK: dodatkowa deratyzacja (23.03 - 31.04.2020)
W odpowiedzi na liczne skargi mieszkańców Krakowa dotyczące nasilającego się występowania szczurów i innych gryzoni i mając na uwadze obecną sytuację (ograniczony dostęp gryzoni do pokarmu) Urząd Miasta Krakowa podjął dodatkowe działania i ogłasza dodatkową deratyzację w terminie 23 marca - 31 kwietnia. 
Szczegółowe informacje w załączeniu. 
2020.03.24. 14:33
Uwaga! Ostrzeżenia i informacje
Szanowni Państwo, to trudny okres dla każdego Mieszkańca. To, co może powstrzymać zachorowania koronawirusem, to izolacja i restrykcyjne przestrzeganie zaleceń, zwłaszcza dotyczących szczególnych zasad higieny:należy na bieżąco śledzić informacje na stronach Ministerstwa Zdrowia i innych służb odnośnie kolejnych ograniczeń, należy ograniczyć opuszczanie mieszkań i domostw do niezbędnego minimum,


należy wystrzegać się skupisk ludzkich i podróży.


Utrzymane są rozporządzenia dot. szkół i innych jednostek edukacyjnych - na chwilę obecną zamknięte w terminie co najmniej do Świąt Wielkiej Nocy. Również ogródki jordanowskie będące w gestii Zarządu Zieleni Miejskiej zostają zamknięte do odwołania.
 Biuro Rady Dzielnicy jest nieczynne do odwołania, natomiast Urząd Miasta Krakowa ograniczył skład osobowy oraz do minimum zmniejszył procedowanie spraw. 

 
Apelujemy do Państwa o spokój i rozsądek. Bardzo ważne jest teraz wzajemne wsparcie, pomoc i zrozumienie [...]