PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 19-01-2021
Aktualności
2019.11.19. 09:07
Zaproszenie na Otwarty Dzień Notariatu
W imieniu Rady Izby Notarialnej zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową poradniczo-edukacyjną akcję "Dzień Otwarty Notariatu", w tym roku pod hasłem: "Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem", która odbędzie się w dniu 30 listopada (sobota) w godz. 10.00 - 16.00 w hotelu Pałac Bonerowski (ul. św. Jana 1). 
2019.11.14. 20:32
Konkurs plastyczny - wydłużenie terminu składania prac
"Prądnik Biały - historia i współczesność" to tytuł konkusu plastycznego, który przygotowała Dzielnica IV Prądnik Biały. Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobrą wiadomość: termin zgłaszania prac zostaje wydłużony do 29 listopada b.r.!
Zachęcamy serdecznie do udziału, jednocześnie przypominając zasady konkursu.
W związku z planowaną wystawą pt. „Zwierzyniec zaprasza: Prądnik Biały”, organizowaną przez Muzeum Krakowa, Rada i  Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszają do udziału w konkursie plastycznym PRĄDNIK BIAŁY – HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ. Celem konkursu jest analiza zjawiska tożsamości „prądniczan”, prezentacja wiedzy na temat różnych obszarów działań dzielnicy, przybliżenie przeszłości dzielnicy, doskonalenie umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-26 lat. Organizatorem jest Rada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały we współpracy z Muzeum Krakowa. Najlepsze prace zostaną udostępnione podczas prezentacji wystawy „Zwierzyniec zaprasza: Prądnik Biały” w Domu Zwierzynieckim [...]
2019.11.13. 13:33
Komunikat Ministerstwa Środowiska ws. usuwania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa
Przedstawiamy komunikat Ministerstwa Środowiska w sprawie usuwania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa. 
2019.11.12. 17:06
Jestem Kraków - konkurs dla dzieci i młodzieży
Muzeum Krakowa z okazji 120-lecia swojego istnienia zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie Jestem Kraków. Zadaniem uczestników konkursu jest twórcze przetworzenie wybranego obiektu ze zbiorów Muzeum Krakowa. Spośród zaproponowanych przez muzeum artefaktów – nierzadko najcenniejszych przykładów muzealnych kolekcji – należy wybrać jeden z nich, a następnie na jego podstawie stworzyć własne dzieło sztuki wykonane w dowolnej technice. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora!
Organizatorzy konkursu wybrali 11 obiektów z muzealnych zbiorów. Są wśród nich obrazy, grafiki, drzeworyty, rzeźby, wyroby rzemiosła artystycznego, kostiumy teatralne. To m.in. Kur Krakowskiego Bractwa Kurkowego, korona na Torę, obraz Witkacego, zegar wieżowy, kostium teatralny czy panorama dawnego Krakowa.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy od IV do VIII). Dla najlepszych szkół Muzeum Krakowa przygotowało szereg atrakcyjnych nagród. Na zwycięzców czeka 120 książek [...]