PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Sobota | 30-05-2020
Aktualności
2020.04.23. 19:26
Wsparcie dla małopolskich szkół i przedszkoli
Powstaje coraz więcej projektów, które za cel biorą sobie pomoc osobom i instytucjom, dostosowując ją do wymogów nowoczesności. Takim jest aplikacja dla szkół i przedszkoli województwa małopolskiego.
Pozwala ona na zbieranie środków finansowych przez rodziców danej placówki na wybrane przez nich czy dyrekcję szkoły cele. Rodzice oraz absolwenci szkoły wpierają placówkę poprzez... codzienne zakupy. Każdy partner projektu u którego robią zakupy przeznacza dla wybranej przez nich szkoły procent zysków.
Aplikacja - poza oczywistym celem jakie jest wsparcie finansowe - posiada również kilka innych bardzo przydatnych narzędzi do budowania społeczności. Z taką ideą wystąpiła Restauracja Trattoria Venezia, chcąca wesprzeć szkoły i przedszkola z naszego województwa. - Mamy świadomość jak ciężko jest placówkom oświatowym pozyskać dodatkowe finansowania na zakup nowych pomocy naukowych, remont itp. Często są one realizowane ze zbiorek rodziców, darowizn [...]
2020.04.23. 18:58
Ostatnie dni na zgłoszenie projektu!
Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br.  każdy mieszkaniec miasta Krakowa, może przygotować i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl.
Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.
Szczegółowe informacje jak złożyć projekt znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl  lub pod numerem 12 616 11 11. Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji.
2020.04.23. 10:23
Ul. Żabiniec: znaki zakazu parkowania
Temat wprowadzenia znaków zakazu parkowania na ul. Żabiniec już się przeciąga. Na spotkaniu z mieszkańcami zostały ustalone konkretne miejsca, gdzie ten zakaz zostanie wprowadzony z korzyścią dla przejezdności i komfortu mieszkańców, jednak nadal trwa oczekiwanie na ich wprowadzenia. 
Jednak, jak informuje za pomocą mediów społecznościowych Pan Jakub Kosek - Radny Miasta Krakowa, rozstrzygnięcie w tym zakresie powinno już zmierzać ku końcowi. Miejski Inżynier Ruchu przekazał już projekt organizacji ruchu do Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 
- Z ZDMK mam info, że montaż nastąpi do miesiąca czasu ale prosiłem o szybsze ustawienie (może do 2 tygodni się uda) - napisał Pan Jakub Kosek.
2020.04.22. 13:36
Ul. Słomczyńskiego: propozycja organizacji ruchu
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją i wyrażenia swojej opinii.
W marcu b.r. planowane było kolejne spotkanie w sprawie organizacji ruchu na ul. Słomczyńskiego. Miało ono posłużyć prezentacji i wypracowaniu decyzji wobec propozycji Miejskiego Inżyniera Ruchu (propozycja znajduje się poniżej). Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak korektę planów i odwołanie spotkania. Nie sposób jednak pozostać głuchym na te kwestie, dlatego w imieniu Pana Jakuba Koska – Radnego Miasta Krakowa, Pana Dominika Franczaka – Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Pani Barbary Polnej – Radnej Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszamy Państwa do przesyłania swych uwag, zastrzeżeń i opinii.
Na Państwa wiadomości czekamy pod adresem mailowym rada@dzielnica4.krakow.pl do piątku, 15 maja 2020 r. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawioną koncepcją.
[POBIERZ]