PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 24-09-2020
Aktualności
2020.08.19. 08:00
XXV sesja Rady Dzielnicy
Informujemy, że w dniu 27.08.2020 r. o godz. 17.00 odbędzie się XXV sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały, w Sali Kominkowej w „Dworku Białoprądnickim”, ul. Papierowa 2. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarno - zdalnym.
_______
Szanowni Państwo,
Informuję, że istnieje możliwość udziału w sesji zwołanej na dzień 27 sierpnia br. w formie stacjonarnej lub zdalnej.
Mając na uwadze obecną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS-CoV-2, obowiązującymi przepisami i zaleceniami, a także w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa oraz przygotowania pomieszczeń i platformy komunikacyjnej, o chęci wzięcia udziału należy poinformować Biuro Rady wyłącznie mailowo do 26 sierpnia br. do godz. 12:00 na adres rada@dzielnica4.krakow.pl. W mailu należy wskazać preferowaną formę udziału oraz tematykę, której ma dotyczyć udział. Jednocześnie sugeruję aby w miarę możliwości wybierać formę zdalną. Udział stacjonarny (z przyczyn technicznych i wynikających z tego warunków bezpieczeństwa) będzie możliwy dla maksymalnie 3 osób [...]
2020.08.12. 21:32
"Bądź turystą w swoim mieście” - zwiedzaj swoją dzielnicę!
Rozpoczęła się kampania ogłoszona przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego „Bądź turystą w swoim mieście” . W związku z tym, niezmiernie miło jest mi poinformować, że także nasza Dzielnica IV Prądnik Biały przyłącza się do inicjatywy.
Głównym zamierzeniem przedsięwzięcia jest pobudzenie lokalnej gospodarki, w szczególności przybliżenie lokalnej społeczności „zakamarków” dzielnicy/miasta, o których do tej pory nikt nie mówił lub są one zapomniane. Dzięki temu możemy wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, kupując posiłek czy korzystając z usług.
Bieżące informacje dotyczące kolejnych planowanych atrakcji można śledzić za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu kanałów w mediach społecznościowych: w portalu Facebooku na profilu Bądź turystą w swoim mieście – Zwiedzaj Kraków, zaś w portalu Instagram na profilu @badzturysta.
Zachęcam wszystkich, którzy czują się emocjonalnie związani z naszą Dzielnicą IV Prądnik Biały mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, aktywistów [...]
2020.08.11. 16:15
Przebudowa ul. Radzikowskiego pomiędzy Lentza i Weissa
Od 10 sierpnia wystartują prace związane z przebudową kanalizacji opadowej i sieci gazowej. Tydzień później rozpoczną się prace na jezdni, na przebudowywanym fragmencie jezdni zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy i zamknięta jezdnia północna. W związku z utrudnieniami ruchu samochodowego i rowerowego zaplanowano objazdy - prace tego etapu potrwają do połowy września (następnie prace przeniosą się na jezdnię południową na ul. Radzikowskiego). Inwestycja zostanie przeprowadzona przez dewelopera, planującego tam swoją inwestycję. 
Więcej na ten temat w artykule portalu lovekrakow.pl [TUTAJ].
2020.08.07. 13:52
Droga rowerowa wzdłuż ul. Conrada
Portal lovekrakow.pl informuje o wyborze przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa projektanta nowego odcinka drogi dla rowerów od wiaduktu kolejowego aż do istniejącego odcinka w rejonie sklepu IKEA przy ul. Conrada. 
Do czerwca przyszłego roku ma powstać projekt wraz z potrzebnymi uzgodnieniami. Więcej na ten temat w artykule TUTAJ.