PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 12-07-2020
Aktualności
2018.05.11. 22:29
Na os. Gotyk powstanie szkoła i przedszkole
Przy ul. Meiera powstanie nowoczesny samorządowy kompleks edukacyjny. W przedszkolu i szkole podstawowej znajdzie się miejsce dla 500 dzieci. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.
Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk. Wyłoniony w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie wykonawca zadania – firma DOMBUD SA w Katowic – opracowała dokumentację projektową i złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. – Postępowanie administracyjne już zostało wszczęte, więc przed wakacjami powinniśmy dostać stosowną zgodę i rozpocząć budowę – mówi dyrektor ZIM Kraków Janina Pokrywa.
Nowy kompleks edukacyjny ma powstać przy ulicy Meiera. Będzie to budynek o funkcji przedszkolnej i szkolnej na poziomie szkoły podstawowej dla około 500 dzieci. Oprócz sali zajęć dla przedszkolaków i uczniów klas od I do VIII, w nowym kompleksie zaprojektowano też aulę, bibliotekę, salę komputerową i gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne [...]
2018.05.11. 09:28
Rodzinny festyn w Toniach
Zapraszamy na rodzinny piknik w ogrodzie parafialnym przy kościele w Toniach (ul. Maciejkowa 3). Czeka na Was nasza autorska gra terenowa, warsztaty ozdabiania eko-toreb, duże bańki mydlane, poczęstunek, a na finał koncert zespołu popowo-rockowego Silver Ball.
13 maja, niedziela, od godz. 16:00
Więcej informacji: https://lokietek.dworek.eu/rodzinny-festyn-w-toniach/
2018.05.07. 19:02
Przejście zamknięte
Kolejny etap przebudowy przejścia przy ul. Racławickiej
W najbliższą środę (9 maja) ruszy kolejny etap modernizacji przejścia dla pieszych w ciągu ul. Racławickiej. W związku z szerokim zakresem prac i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa przejście zostanie wyłączone z użytku. Piesi mogą korzystać z alternatywnego przejścia podziemnego przy stacji Kraków Łobzów.
Informacja ze strony: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
2018.05.03. 11:37
KRYTY BASEN PRZY MACKIEWICZA NAJWCZEŚNIEJ ZA CZTERY LATA