PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 12-07-2020
Aktualności
2020.05.08. 21:14
Zaopiniuj koncepcję modernizacji placu zabaw pomiędzy ul. Opolską a ul. Krowoderskich Zuchów
Do niedzieli, 17 maja br. na adres Biura Rady i Zarządu Dzielnicy IV można wysłać opinie dotyczącą koncepcji modernizacji placu zabaw pomiędzy ul. Opolską a ul. Krowoderskich Zuchów. 
Konceocja została opracowana na podstawie zebranych wyników ankiet oraz uwag zgłaszanych przez Mieszkańców na spotkaniu w dniu 04.03.2020 r. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zastrzega, że przedmiotowa koncepcja na etapie opracowywania projektu budowlanego może ulec zmianie.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z koncepcją TUTAJ. 
2020.05.07. 20:02
Linia tramwajowa os. Azory - Cichy Kącik: kto przygotuje koncepcję?
Wystartowały przygotowania do kolejnej inwestycji w naszej dzielnicy - mowa o planowanej linii tramwajowej łączącej osiedle Azory (ul. Weissa) do pętli Cichy Kącik. Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji trasy wraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Na złożenie oferty zainteresesowane firmy mają czas do 8 czerwca br. 
Punktem wyjścia jest opracowane w 2014 roku Studium wykonalności dla połączenia drogowego ul. Piastowska – ul. Głowackiego – ul. Weissa w Krakowie. Jeden z wariantów tego materiału proponuje realizację na odcinku od osiedla Azory do pętli Cichy Kącik linii tramwajowej. Przygotowana zostanie aktualna koncepcja przebiegu i zostaną zaproponowane konkretne rozwiązania techniczne. Ponadto będzie oszacowany kosztorys inwestorski oraz uzyskana - wcześniej wspomniana - decyzja środowiskowa.
Zarządzający Dzielnicą IV Prądnik Biały nie ukrywają satysfakcji z takiego spojrzenia na komunikację publiczną w tej części Krakowa [...]
2020.04.28. 13:04
Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Zachęcamy do zapoznania się z lokalizacją oraz harmonogramem działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Krakowa. 
Lista punktów została zaktualizowana ZARZĄDZENIEM Nr 956/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 21.04.2020 r. w sprawie lokali, w których usytuowane są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.
2020.04.28. 12:40
Jesteś aktywny to wypełnij ankietę
Wszystkich przedsiębiorców, prowadzących teraz działalność, zachęcamy do udziału w projekcie „Jestem AKTYWNY”. Powstanie dzięki niemu mapa firm, które pomimo epidemii oferują swoje produkty i usługi. Z jednej strony zapewni to promocję lokalnych firm, a z drugiej zapewni mieszkańcom informację o tym, gdzie mogą zrobić zakupy.
Jak informuje Urząd Miasta Krakowa:
Przygotowane narzędzie ma za zadanie pomóc w dotarciu do klientów – mieszkańców Krakowa, którzy zgodnie z zaleceniami pozostają w swoich domach i ograniczają przebywanie w przestrzeniach publicznych. Mapa ma pomóc w szczególności dzielnicowym i osiedlowym biznesom. Tylko dzięki współpracy i wspólnemu zaangażowaniu uda się przetrwać ten kryzys tak, byśmy mogli spotkać się już bezpośrednio na ulicach i placach naszego miasta.
Aby skorzystać w tym ogólnokrakowskim projekcie wystarczy wypełnić ankietę.
[WYPEŁNIJ ANKIETĘ TUTAJ]