PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 19-01-2021
Aktualności
2018.05.14. 14:00
Coraz bliżej końca remontu ul. Opolskiej i ul. J. Palacha
Na ul. Opolskiej kończą się rozpoczęte w połowie marca prace brukarskie. Modernizowany jest odcinek pomiędzy ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. W dniach od  17 do 19 maja br. wykonywane będzie asfaltowanie jezdni. Kierowców czekają drobne utrudnienia, ale przemieszczanie się w ciągu ul. Opolskiej będzie możliwe. Wkrótce po wylaniu nowej nawierzchni wzdłuż ulicy będą prowadzone prace  porządkowe nie generujące utrudnień. Wykonawca do 31 maja br. zakończy modernizację ul. Opolskiej.
Na ul. J. Palacha również od kilku tygodni prowadzone są prace brukarskie. Dzięki nim miejsca postojowe na poboczach odzyskują dawny blask. Ale żeby tak się stało, kierowcy na dwa miesiące musieli udostępnić przestrzeń na poboczu i zrezygnować z parkowania przy ulicy. Obecnie prace są zaawansowane, a wkrótce rozpocznie się asfaltowanie i wszystko wskazuje na to, że do czerwca wykonawca zakończy roboty.Informacja za stroną: http://zikit.krakow [...]
2018.05.12. 19:08
Ulica Łokietka - zamknięcie wiaduktu
Ul. Łokietka – zmiany na czas wyburzeń
14 maja rozpocznie się rozbiórka fragmentu wiaduktu kolejowego znajdującego się nad ul. Łokietka. W trakcie prac wyburzeniowych, ze względów bezpieczeństwa, wiadukt zostanie zamknięty zarówno dla ruchu pieszego jak i samochodowego. Rozbiórka zakończy się 25 maja i wówczas piesi i rowerzyści ponownie będą korzystać z przejścia. Ruch samochodowy zostanie przywrócony po zakończeniu prac konstrukcyjnych, za ok. 5 miesięcy.
Przebudowa wiaduktu nad ul. Łokietka, ze względu na potrzebę utrzymania ruchu pociągów, została podzielona na trzy etapy. Środkowa część obiektu została już zmodernizowana. Na nią przeniesiono ruch kolejowy. Wszystkie prace przy wiadukcie zakończą się w 2019 roku
Informacja ze strony: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
2018.05.11. 22:29
Na os. Gotyk powstanie szkoła i przedszkole
Przy ul. Meiera powstanie nowoczesny samorządowy kompleks edukacyjny. W przedszkolu i szkole podstawowej znajdzie się miejsce dla 500 dzieci. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.
Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk. Wyłoniony w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie wykonawca zadania – firma DOMBUD SA w Katowic – opracowała dokumentację projektową i złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. – Postępowanie administracyjne już zostało wszczęte, więc przed wakacjami powinniśmy dostać stosowną zgodę i rozpocząć budowę – mówi dyrektor ZIM Kraków Janina Pokrywa.
Nowy kompleks edukacyjny ma powstać przy ulicy Meiera. Będzie to budynek o funkcji przedszkolnej i szkolnej na poziomie szkoły podstawowej dla około 500 dzieci. Oprócz sali zajęć dla przedszkolaków i uczniów klas od I do VIII, w nowym kompleksie zaprojektowano też aulę, bibliotekę, salę komputerową i gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne [...]
2018.05.11. 09:28
Rodzinny festyn w Toniach
Zapraszamy na rodzinny piknik w ogrodzie parafialnym przy kościele w Toniach (ul. Maciejkowa 3). Czeka na Was nasza autorska gra terenowa, warsztaty ozdabiania eko-toreb, duże bańki mydlane, poczęstunek, a na finał koncert zespołu popowo-rockowego Silver Ball.
13 maja, niedziela, od godz. 16:00
Więcej informacji: https://lokietek.dworek.eu/rodzinny-festyn-w-toniach/