PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 19-01-2021
Aktualności
2018.04.18. 15:20
Wyburzyli zabytek, który miał zostać wyeksponowany. Już nie ma fortu N-10 Prądnik Biały
2018.04.10. 17:45
Nowy numer Gazety Lokalnej
Ukazał się nowy numer "Gazety Lokalnej", a w nim m.in.: plany budżetowe dla naszej dzielnicy, jubileusz szkoły w Toniach, podsumowanie sondaży oraz rady policji, jak nie paść ofiarą oszustwa.
Gazeta w wersji elektronicznej (pdf).
2018.04.04. 22:46
L sesja rady dzielnicy
L sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały VII kadencji odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia 2018 r., o godz. 17.00, w Zajeździe Kościuszkowskim, ul. Białoprądnicka 3.
2018.03.28. 10:35
KONIEC PIERWSZEGO ETAPU MODERNIZACJI WIADUKTÓW KOLEJOWYCH W KRAKOWIE

Mieszkańcy Krakowa jeszcze przed świętami skorzystają z wygodniejszej komunikacji. Kończą się prace związane z pierwszym etapem rozbudowy ważnych obiektów kolejowych – wiaduktu nad ul. Łokietka i przejścia podziemnego w ciągu ul. Racławickiej. Modernizacja linii kolejowej E30, w rejonie stacji Kraków Łobzów i Krowodrzy, wkracza w kolejną fazę.


Rozbudowa wiaduktów kolejowych to istotny element modernizacji linii kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały nowe rozwiązania konstrukcyjne zwiększające bezpieczeństwo i szybkość przejazdu pociągów. Sprawniejszy stanie się system komunikacji drogowej - ułatwione zostaną przejścia i przejazdy pojazdów pod linią kolejową.
Bezpieczniej na ul. Łokietka
Stary i wąski wiadukt, na którym ruch prowadzony był wahadłowo, zostanie znacznie poszerzony. Będzie miejsce dla siedmiometrowej jezdni i chodników, które znacznie poprawią bezpieczeństwo pieszych.
Budowa wiaduktu podzielona została na trzy etapy. W pierwszym wykonawca zajął się wyburzeniem i poszerzeniem środkowej części obiektu [...]