PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Wtorek | 04-08-2020
Aktualności
2020.05.09. 22:36
Od poniedziałku remont ul. Prądnickiej
Od 11 marca br. ruszy rempont ul. Prądnickiej. Ulica ta zyska nową nawierzchnię, na fragmencie pojawi się też nowy chodnik. Na początek prace będą się toczyć przy chodnikach i krawężnikach.
Prace obejmują odcinek od ul. Bratysławskiej do szpitala im. G. Narutowicza. Kwota przeznaczona na to zadanie to 900 tys. zł. To zadanie jest jednym z dwóch zapisanych w planie tzw. remontów nakładkowych. Obok tego fragmentu ul. Prądnickiej planowany jest remont ul. Kluczborskiej (odcinek od ul. Prądnickiej).  
[Gazeta Krakowska: Kraków. Od poniedziałku remonty ulic Prądnickiej i Sienkiewicza]


[Magiczny Kraków: Plan remontów nakładkowych na 2020 rok]
2020.05.08. 21:14
Zaopiniuj koncepcję modernizacji placu zabaw pomiędzy ul. Opolską a ul. Krowoderskich Zuchów
Do niedzieli, 17 maja br. na adres Biura Rady i Zarządu Dzielnicy IV można wysłać opinie dotyczącą koncepcji modernizacji placu zabaw pomiędzy ul. Opolską a ul. Krowoderskich Zuchów. 
Konceocja została opracowana na podstawie zebranych wyników ankiet oraz uwag zgłaszanych przez Mieszkańców na spotkaniu w dniu 04.03.2020 r. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zastrzega, że przedmiotowa koncepcja na etapie opracowywania projektu budowlanego może ulec zmianie.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z koncepcją TUTAJ. 
2020.05.07. 20:02
Linia tramwajowa os. Azory - Cichy Kącik: kto przygotuje koncepcję?
Wystartowały przygotowania do kolejnej inwestycji w naszej dzielnicy - mowa o planowanej linii tramwajowej łączącej osiedle Azory (ul. Weissa) do pętli Cichy Kącik. Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji trasy wraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Na złożenie oferty zainteresesowane firmy mają czas do 8 czerwca br. 
Punktem wyjścia jest opracowane w 2014 roku Studium wykonalności dla połączenia drogowego ul. Piastowska – ul. Głowackiego – ul. Weissa w Krakowie. Jeden z wariantów tego materiału proponuje realizację na odcinku od osiedla Azory do pętli Cichy Kącik linii tramwajowej. Przygotowana zostanie aktualna koncepcja przebiegu i zostaną zaproponowane konkretne rozwiązania techniczne. Ponadto będzie oszacowany kosztorys inwestorski oraz uzyskana - wcześniej wspomniana - decyzja środowiskowa.
Zarządzający Dzielnicą IV Prądnik Biały nie ukrywają satysfakcji z takiego spojrzenia na komunikację publiczną w tej części Krakowa [...]
2020.04.28. 13:04
Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Zachęcamy do zapoznania się z lokalizacją oraz harmonogramem działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Krakowa. 
Lista punktów została zaktualizowana ZARZĄDZENIEM Nr 956/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 21.04.2020 r. w sprawie lokali, w których usytuowane są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.