PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Sobota | 28-11-2020
Aktualności
2020.09.14. 19:05
Remont Opolskiej: zmiany w organizacji ruchu
Trwa remont ul. Opolskiej - w związku z drugim etapem remontu od soboty, 19.09.2020 wprowadzona zostanie zmiana obecnie obowiązującej czasowej organizacji ruchu. Planowana zmiana polegać będzie na zamknięciu północnej jezdni ul. Opolskiej (kierunek Ikea) na odcinku ok. 250m licząc od skrzyżowania z ul. Pleszowską.

Ruch na przedmiotowym odcinku prowadzony będzie po jezdni południowej z wykorzystaniem dostępnej szerokości jezdni. Pozwoli to na zachowanie dwóch pasów ruchu w kierunku Ikea oraz jednego pasa ruchu w kierunku Nowa Huta.
Przełożenie ruchu w kierunku Ikea odbędzie przez wybudowane w etapie 1 przewiązki w pasie rozdziału. Przewiązki zlokalizowane są po wschodniej stronie skrzyżowania Opolska – Pleszowska oraz na wysokości szpitala Jana Pawła II.
Na pozostałym odcinku ul. Opolskiej objętym przebudową, zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Bez zmian funkcjonować będą również BUSpasy.
Wykonawca w ramach powyższej organizacji ruchu wykona główne roboty polegające [...]
2020.09.11. 11:47
"95. Słoneczne urodziny Kubusia Puchatka" - konkurs Centrum Młodzieży
Już za moment Kubuś Puchatek skończy 95 lat! Aż trudno uwierzyć, jak ten czas szybko mija. Słynny Kubuś, choć liczy już niemal stulecie, wciąż jest sympatycznym łakomczuchem, który bawi i inspiruje. 
Z myślą o jego postaci Centrum Młodzieży wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie i portalem Czasdzieci.pl organizuje konkurs plastyczny „95. Słoneczne urodziny Kubusia Puchatka”.Czy wiecie, że twórca Kubusia Puchatka, Alan Aleksander Milne pierwszą książkę serii o jego przygodach napisał z myślą o swoim synu? To piękny gest, o którym obaj z pewnością nigdy nie zapomnieli. I my nie zapomnijmy o Kubusiu Puchatku.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego. 
Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 0-3. 
Przyjmowane będą prace indywidualne oraz grupowe.

Szczegóły: [http://cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-plastyczny-sloneczne-urodziny-kubusia-puchatka] [...]
2020.09.09. 20:29
Miód i pszczelarze na Prądniku Białym
Zarząd i Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały wspiera działające na naszym terenie Koło Pszczelarzy Krowodrza-Prądnik im. Ks. Jana Dzierżonia. Przykładem zacieśnienia współpracy jest fakt, iż od kilku lat Święto Miodu odbywa się razem z Dniem Seniora. Niestety w bieżącym roku sytuacja epidemiczna spowodowana pandemią koronawirusa pokrzyżowała organizatorom plany. W trosce o bezpieczeństwo najbardziej zagrożonej grupy jaką są seniorzy podjęto decyzję o nieorganizowaniu tej imprezy.
Koło Pszczelarzy działa od 2002 roku i Koło zrzesza nie tylko pszczelarzy z Dzielnicy IV Prądnik-Biały, ale również z sąsiednich dzielnic oraz podkrakowskich gmin. Od ponad dziesięciu lat miejscem comiesięcznych spotkań członków koła są gościnne progi Dworku Białoprądnickiego. Co roku pod koniec lata organizowany tam jest Krowoderski Dzień Miodu. Od kilku lat, w wyniku zacieśnienia współpracy pomiędzy Kołem Pszczelarzy i Centrum Kultury, Święto Miodu odbywa się razem z Dniem Seniora. Takie połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę [...]
2020.09.08. 22:16
Prądnik Biały - odkryj go na nowo
Powstaje interaktywny e-book oraz audiobook poświęcony naszej dzielnicy! E-book będzie aplikacją łączącą narrację z zagadkami i zadaniami do wykonania on-line. Wszystko to w ramach inicjatywy fundacji "Trasa dla Bobasa" pod nazwą "Moja okolica - nasza dzielnica", w ramach którego powstaną takie publikacje dotyczące czterech dzielnic miasta Krakowa.
Zostaną przygotowane publikacje pt. "Prądnik Biały - odkryj go na nowo!", "Krowodrza - odkryj ją na nowo!" , "Bronowice - odkryj je na nowo!" oraz "Zwierzyniec - odkryj go na nowo!". Czytelnicy e-booków (dzieciaki 8-12 l.)  zostaną zaproszeni do udziału w konkursie z nagrodami.
 Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków, realizowane w partnerstwie z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Biblioteką Kraków oraz objęte patronatem Dzielnicy IV Prądnik Biały.
Publikacja na stronie www.szpiedzywiedzy.pl planowana jest na przełom września/października, a koika, a konkurs będzie trwał do końca listopada 2020 r [...]