PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Czwartek | 22-10-2020
Aktualności
2017.06.12. 16:37
Festyn rodzinny POWITANIE LATA
Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza na festyn rodzinny POWITANIE LATA niedziela 18 czerwca 2017, godz. 14.00-22.00 Plac Omłotowy w Bronowicach Wielkich przy ul. Ojcowskiej współorganizatorzy: Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały, KS Bronowicki 
2017.06.07. 11:46
Dzień dla życia
Pomaganie mamy we krwi! Zapraszamy na „Dzień dla życia”– plenerową akcję propagującą honorowe dawstwo. Bądźcie z nami  w niedzielę, 11 czerwca w godz. 11.00- 16.00, Papiernicza 2. Wstęp wolny.
Czy wiecie, że oddając krew, rejestrując się w bazie dawców szpiku lub podpisując oświadczenie woli o zgodzie na przeszczep narządów po śmierci możecie uratować komuś życie?
Podczas „Dnia dla życia” będziemy przekonywać nieprzekonanych, a także pobierać krew od tych, którzy już się zdecydowali. Będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego oraz podpisać oświadczenie woli o chęci pośmiertnego przekazania narządów do przeszczepu.
Dla osób oddających krew super vouchery i inne upominki.   Pierwsze 2 osoby, którym uda się oddać krew, otrzymają pojedyncze skoki na bungee!!
PROGRAM: 11.00 – 16.00 Plener Dworku Białoprądnickiego / Budynek Główny
ODDAWANIE krwi, REJESTRACJA do bazy dawców szpiku, możliwość podpisania OŚWIADCZENIA WOLI o przekazaniu narządów po śmierci, stoiska informacyjne 11 [...]
2017.05.29. 12:57
Zapraszamy na rodzinny piknik
NA TROPIE KOŚCIUSZKI PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA 
W co bawiły się dzieci w XVIII wieku? Jakie noszono wtedy ubrania? Czy Tadeusz Kościuszko był przyjacielem Indian? Co wspólnego miał ze współczesnymi snajperami? Dowiedzcie się tego już 4 czerwca w Dworku Białoprądnickim w czasie rodzinnego pikniku z okazji Dnia Dziecka! 
Piknik rodzinny co roku organizowany jest przez Radę i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” jako zakończenie obchodzonych Dni Dzielnicy i zawsze stanowi ogromną atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie inaczej będzie w tym roku. W niedzielę 4 czerwca, w godz. 15.00 -19.00, Dworek zaprasza na barwny, historyczny piknik rodzinny, którego bohaterem będzie Tadeusz Kościuszko!
Najmłodsi będą mieli okazję wykazać się, przeżywając niezwykłe przygody Kościuszki na wzburzonym morzu, w indiańskiej wiosce u wodza Little Turtle, czy na polach słynnych bitew. Tylko tutaj dowiedzą się, co wspólnego [...]
2017.05.29. 12:04
Zapraszamy na Festyn Azorski
FESTYN AZORSKI
W piątek 2 czerwca 2017 roku w godz. 15.30 – 18.30 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie (ul. Chełmońskiego 24) odbędzie  się – w ramach obchodów Dni Dzielnicy IV – dziewiąty Festyn Azorski.
Festyn na przestrzeni ostatnich lat wpisał się na stałe w program Dni Dzielnicy IV i stał się ich nieoderwalną częścią. Celem imprezy jest integracja lokalnej społeczności oraz zachęcenie do rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, przy możliwości skorzystania z licznych atrakcji.
2 czerwca również ich nie zabraknie,  jak co roku tak i teraz przewidujemy wiele niespodzianek. Warto wspomnieć choćby o występach artystycznych Przedszkolaków z „Chatki Puchatka”, koncercie, pokazach tanecznych m.in. „Tango w XIV Liceum”, Rycerskiej Szkole Andegaweńskiej, pokazach służb mundurowych, występach cyrkowych, pokazach gołębi oraz licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas  Festynu będzie istniała możliwość pomalowania w sposób artystyczny buzi, pochodzenia na szczudłach, czy zaśpiewania ulubionej piosenki [...]