PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 07-08-2020
Aktualności
2020.04.23. 18:58
Ostatnie dni na zgłoszenie projektu!
Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br.  każdy mieszkaniec miasta Krakowa, może przygotować i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl.
Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.
Szczegółowe informacje jak złożyć projekt znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl  lub pod numerem 12 616 11 11. Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji.
2020.04.23. 10:23
Ul. Żabiniec: znaki zakazu parkowania
Temat wprowadzenia znaków zakazu parkowania na ul. Żabiniec już się przeciąga. Na spotkaniu z mieszkańcami zostały ustalone konkretne miejsca, gdzie ten zakaz zostanie wprowadzony z korzyścią dla przejezdności i komfortu mieszkańców, jednak nadal trwa oczekiwanie na ich wprowadzenia. 
Jednak, jak informuje za pomocą mediów społecznościowych Pan Jakub Kosek - Radny Miasta Krakowa, rozstrzygnięcie w tym zakresie powinno już zmierzać ku końcowi. Miejski Inżynier Ruchu przekazał już projekt organizacji ruchu do Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 
- Z ZDMK mam info, że montaż nastąpi do miesiąca czasu ale prosiłem o szybsze ustawienie (może do 2 tygodni się uda) - napisał Pan Jakub Kosek.
2020.04.22. 13:36
Ul. Słomczyńskiego: propozycja organizacji ruchu
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją i wyrażenia swojej opinii.
W marcu b.r. planowane było kolejne spotkanie w sprawie organizacji ruchu na ul. Słomczyńskiego. Miało ono posłużyć prezentacji i wypracowaniu decyzji wobec propozycji Miejskiego Inżyniera Ruchu (propozycja znajduje się poniżej). Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak korektę planów i odwołanie spotkania. Nie sposób jednak pozostać głuchym na te kwestie, dlatego w imieniu Pana Jakuba Koska – Radnego Miasta Krakowa, Pana Dominika Franczaka – Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Pani Barbary Polnej – Radnej Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszamy Państwa do przesyłania swych uwag, zastrzeżeń i opinii.
Na Państwa wiadomości czekamy pod adresem mailowym rada@dzielnica4.krakow.pl do piątku, 15 maja 2020 r. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawioną koncepcją.
[POBIERZ]


2020.04.16. 20:12
Konsultacje społeczne dot. placu zabaw przy ul. Opolskiej / Krowoderskich Zuchów
Zarząd Zieleni Miejskiej odwołuje zaplanowane Spotkanie z Mieszkańcami i zachęca do udziału w ankiecie internetowej ws. placu zabaw między ul. Opolską, a ul. Krowoderskich Zuchów. 
Odwołanie spotkania (zaplanowanego na poniedziałek, 20 kwietnia) jest związane z rozszerzaniem się pandemii COVID-19 oraz aktualnym zakazem organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez i zebrań. Odwołanie spotkania - w porozumieniu z Panem Jakubem Koskiem, Radnym Miasta Krakowa - nie oznacza zakończenia konsultacji społecznych w niniejszej sprawie. 
Termin zostaje wydłużony do końca kwietnia b.r. Zachęcamy do poświęcenia chwili na wzięcie udziału w ankiecie internetowej [ANKIETA TUTAJ]
Firma Educarium Sp. z o.o. na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej projektuje teren rekreacyjny obejmujący część działki nr 4/1 obr. 44 Krowodrza, obok Samorządowego Przedszkola nr 130 im. Stanisława Pagaczewskiego – obecnie na terenie znajduje się ogrodzony plac zabaw, kosz do koszykówki i górka saneczkowa. Staraniem m [...]