PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Środa | 18-10-2017
Jak załatwić sprawę

Trudna sprawa? Może warto zwrócić się do Prezydenta lub Radnych Miasta Krakowa? Może do Radnych Województwa Małopolskiego albo Posłów i Senatorów.


1. Jak dotrzeć do Radnych Miasta Krakowa?

2. Jak dotrzeć do Prezydenta Miasta Krakowa?

3. Jak dotrzeć do Radnych Sejmiku i Marszałka Województwa Małopolskiego?

4. Jak dotrzeć do Posłów i Senatorów wybranych z okręgów wyborczych obejmujących nasze miasto?

5. Jak dotrzeć do Rzecznika Praw Obywatelskich?


1. Problem: Jak dotrzeć do Radnych Miasta Krakowa?

Odpowiedź:

Rada Miasta Krakowa
plac Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków
tel. 12 61 61 404
fax 12 61 61 702

Szczegółowy harmonogram dyżurów radnych VI kadencji (2014-2018) można znaleźć na stronie www.bip.krakow.pl.
Radnymi Miasta Krakowa wybranymi w okręgu III obejmującym dzielnice IV – Prądnik Biały i V – Krowodrza są następujące osoby:

Jakub Kosek (email: Jakub.Kosek@rmk.krakow.pl)
Bolesław Kosior (email: Boleslaw.Kosior@rmk.krakow.pl)
Teodozja Maliszewska (email: Teodozja.Maliszewska@rmk.krakow.pl)
Anna Prokop-Staszecka (email: Anna.Prokop-Staszecka@rmk.krakow.pl)
Grzegorz Stawowy (email: Grzegorz.Stawowy@rmk.krakow.pl)
Agata Tatara (email: Agata.Tatara@rmk.krakow.pl)
(Informacje na podstawie www.krakow.pl)


2. Problem: Jak dotrzeć do Prezydenta Miasta Krakowa?

Odpowiedź:

Prezydent Miasta Krakowa
pl. Wszystkich Świętych 3-4
Sekretariat pok. nr 106
tel. 12 616 13 98
fax 12 616 13 15
Asystent: tel. 12 616 13 97
email: prezydent@um.krakow.pl

Prezydent Miasta Krakowa przyjmuje mieszkańców w poniedziałki, w godz. od 15.30 do 17.

Organizacja spotkań:
Referat ds. Spotkań z Mieszkańcami
Kancelaria Prezydenta
pl. Wszystkich Świętych 3-4
I piętro, pok. 139 a-b
tel. 12 616 13 64, 12 616 13 82

W sprawach skarg i wniosków przyjmują Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa (szczegóły dotyczące podziału kompetencji zastępców można znaleźć na stronie www.bip.krakow.pl).

(Informacje na podstawie www.krakow.pl)


3. Problem: Jak dotrzeć do Radnych Sejmiku i Marszałka Województwa Małopolskiego?

Odpowiedź:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56
30-017 Kraków
tel. 12 63 03 107, 12 63 03 507
email: urzad@umwm.pl

Listy do Marszałka Województwa Małopolskiego można kierować za pośrednictwem formularza na stronie:
http://www.malopolskie.pl/Komunikaty/NapiszdoNas/

Sejmik Województwa Małopolskiego
Kancelaria Sejmiku
Adres do korespondencji:
ul. Racławicka 56
30-017 Kraków
Biuro
ul. Basztowa 22 (I piętro)
31-156 Kraków
tel. 12 616 09 64, 12 630 34 10
email: ks.sekretariat@umwm.pl

(Więcej informacji na stronie www.malopolskie.pl)


4. Problem: Jak dotrzeć do Posłów i Senatorów wybranych z okręgów wyborczych obejmujących nasze miasto?

Odpowiedź: Biura poselskie — Platforma Obywatelska

Lidia Gądek
ul. Krakowska 12
32-340 Wolbrom
tel. (32) 611-50-13
email: Lidia.Gadek@sejm.pl

Józef Lassota
ul. M. Konopnickiej 3/4a
30-302 Kraków
tel. (12) 261-76-86
email: biuro@jozeflassota.pl, Jozef.Lassota@sejm.pl

Ireneusz Raś
ul. Os. Złotej Jesieni 6 m. 34
31-826 Kraków
email: Ireneusz.Ras@sejm.pl

Bogusław Sonik
ul. Grodzka 27/1
31-001 Kraków
email: Boguslaw.Sonik@sejm.pl

Rafał Trzaskowski
ul. Raszyńska 32 m. 44
02-026 Warszawa
email: Rafal.Trzaskowski@sejm.pl

Biura poselskie — Prawo i Sprawiedliwość

Andrzej Adamczyk
ul. Rynek 7
32-065 Krzeszowice
tel. (12) 257-90-32
email: bp.adamczyk@wp.pl, Andrzej.Adamczyk@sejm.pl

Barbara Bubula
os. Centrum B 4 m. 42
31-926 Kraków
tel. (12) 358-34-96
email: biurobubula@gmail.com, Barbara.Bubula@sejm.pl

Elżbieta Duda
ul. Słomnicka 2
32-043 Skała

ul. Rynek 7
32-090 Słomniki

ul. Krakowska 152
32-091 Michałowice

ul. Łobzowska 35/4
32-139 Kraków
email: elzbieta_duda@vp.pl, elzbieta.duda@vp.pl, Elzbieta.Duda@sejm.pl

Jarosław Gowin
ul. Sienkiewicza 9/17
30-033 Kraków
tel. (12) 430-02-72
email: biuro@jgowin.pl, Jaroslaw.Gowin@sejm.pl

Jacek Osuch
ul. Szpitalna 32
32-300 Olkusz
tel. (32) 754-34-13
email: biuro.posla@op.pl

Ryszard Terlecki
ul. Szewska 27
31-009 Kraków
email: Ryszard.Terlecki@sejm.pl

Małgorzata Wassermann
ul. Wilhelma Feldmana 4 lok. 3
31-130 Kraków
tel. 604-352-535
email: biuro@mwassermann.pl, Malgorzata.Wassermann@sejm.pl
www.mwassermann.pl

Biuro poselskie — Kukiz’15

Agnieszka Ścigaj
ul. Długa 48/15
31-146 Kraków
email: Agnieszka.Scigaj@sejm.pl

Biuro Poselskie — Nowoczesna Ryszarda Petru

Jerzy Meysztowicz
ul. Św. Marka 7-9/1
31-012 Kraków
email: Jerzy.Meysztowicz@sejm.pl

Biura senatorów — Platforma Obywatelska

Jerzy Fedorowicz
ul. Grunwaldzka 10/3
31-526 Kraków
tel. 12 346 27 32
email: jerzy.fedorowicz@onet.eu
www.jerzyfedorowicz.eu
www.fedorowicz.blog.onet.pl


Bogdan Klich
ul. Św. Gertrudy 26-29
32-048 Kraków
tel. (12) 370 20 10
email: biuro@klich.pl
www.klich.pl


5. Problem: Jak dotrzeć do Rzecznika Praw Obywatelskich?

Odpowiedź:


Wniosek kierowany do Rzecznika Praw Obywatelskich może zostać złożony pisemnie, ustnie oraz w formie elektronicznej (formularze na stronie: www.rpo.gov.pl).

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

Aleja Solidarności 77
00-090 Warszawa
tel. 22 551 77 00
fax. 22 827 64 53
Infolinia Obywatelska tel. 800 676 676
email: biurorzecznika@brpo.gov.pl