PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Niedziela | 12-07-2020
Oświata, kultura, sport

Samorządowe Przedszkole nr 83

adres: ul. Lekarska 5
31-203 Kraków
 
tel: 12 416 22 63
 
e-mail: p83@enic.pl
www: www.p83.com.pl
 

Samorządowe Przedszkole nr 83 usytuowane jest przy ulicy Lekarskiej 5 w Krakowie. Mieści się w jednopiętrowym budynku, otoczonym dużym ogrodem. Ogród wyposażony jest w urządzenia do zabaw z drewna ekologicznego. Znajdują się w nim również bujawki sprężynowe oraz domki interaktywne do zabaw dla dzieci. Dużą atrakcją tego miejsca jest ogródek skalny z kaskadą wody do oczka wodnego, w którym pływają rybki oraz ścieżka zdrowia z drewnianych pniaków.
Przedszkole posiada sześć oddziałów. Do każdego z nich uczęszcza 25 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Sale są bogato wyposażone w sprzęt do zabaw i pomoce dydaktyczne.

Placówka rozwija w dziecku zdolności artystyczne i potencjał twórczy w oparciu o kontakt ze sztuką, kulturą i przyrodą. Naszymi walorami są: kompetentna kadra pracowników, przyjazna i życzliwa atmosfera sprzyjająca dziecku i rodzicom, bardzo dobre warunki lokalowe oraz duży ogród ze sprzętem zabawowo-zręcznościowym z drewna ekologicznego.
Współpracujemy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną (zajęcia indywidualne z logopedą i psychologiem). Dążymy też do stworzenia centrum aktywności lokalnej na swoim terenie, poprzez współpracę z rodzicami i różnymi instytucjami samorządowymi.

Przedszkole realizuje wiele inicjatyw i przedsięwzięć ekologicznych, nastawionych na kształtowanie nawyków związanych z ochroną i poszanowaniem środowiska. Nauczyciele opracowali projekt ekologiczny, który uzyskał akredytację Narodowej Agencji Projektów Wolontariatu Europejskiego. Od 5 lat w ramach programu edukacyjnego Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu” na terenie placówki codziennie przebywają wolontariusze z krajów Unii Europejskiej. Wspomagają nauczycieli w działaniach edukacyjnych i równocześnie realizują w przedszkolu własny projekt ekologiczny.