PL | EN
Dzielnica IV Prądnik Biały
Piątek | 05-06-2020
Wiadomości lokalne
2014.07.01. 22:34
Bezpłatna nauka pływania

Gmina Miejska Kraków i Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”. Honorowy patronat nad kampanią tradycyjnie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Główną ideą akcji „Rodzinne pływanie” jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

„Rodzinne pływanie” skierowane jest do krakowskich rodzin zameldowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W ramach projektu, zainteresowane rodziny będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki pływania pod okiem doświadczonego instruktora. W skład jednej rodziny może wejść maksymalnie pięć osób, tj.: 2 rodziców i 3 dzieci (od 5 do 16 roku życia) . Warunkiem wzięcia udziału w programie będzie wypełnienie ankiety dostępnej na miejscu. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, o wzięciu udziału w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

Do skorzystania z bezpłatnej nauki pływania przygotowanej specjalnie dla krakowskich rodzin szczególnie mocno zachęca Marzena Paszkot – Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynator akcji. – Wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego jest niezwykle ważne dla wszystkich członków rodziny. Pomaga w budowaniu więzi rodzinnych i angażowaniu się rodziców w zajęcia sportowe i prozdrowotne swoich dzieci. Ponadto udział w akcji będzie zapewne wspaniałą zabawą wakacyjną dla całych rodzin – mówi Marzena Paszkot

Akcja „ Rodzinne pływanie” odbywać się będzie na pływalni OSiR Kolna już po raz trzeci. Jest to nowoczesna placówka sportowo-rekreacyjna zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Kolnej 2.

Terminy zajęć:

5-6 lipca, 12-13 lipca, 19-20 lipca, 26-27 lipca,
2-3 sierpnia, 9-10 sierpnia, 16-17 sierpnia, 23-24 sierpnia, 30-31 sierpnia.

w godzinach: 9.00-9.45, 10.00-10.45, 11.00-11.45

 

Regulamin akcji dostępny jest na stronach internetowych www.bip.krakow.pl i www.kolna.pl oraz TUTAJ.